Salon Booking Wordpress Plugin - Free Version - en to nb_NO translation catalogue (735 entries)

en: Amount
nb_NO: Beløp

en: Discounts
nb_NO: Rabatt

en: Salon
nb_NO: Salong

en: No discounts found
nb_NO: Ingen rabatter funnet

en: No discounts found in trash
nb_NO: Ingen rabatter funnet i søppelkurven

en: File not found
nb_NO: Filen ikke funnet

en: Booking Rule
nb_NO: Bookingregler

en: Holiday Rule
nb_NO: Ferieregler

en: bookings
nb_NO: reserveringer

en: revenue
nb_NO: inntekter

en: hrs
nb_NO: tmr

en: mns
nb_NO: min

en: available left
nb_NO: tilgjengelige igjen

en: You don't have access
nb_NO: Ops! Du har ikke tilgang

en: Cancellation disabled
nb_NO: Avbestilling deaktivert

en: Out of time
nb_NO: Ingen tid tilgjengelig

en: The date is too near, the minimum allowed is:
nb_NO: Datoen er for nær, minste tillatte er:

en: The date is too far, the maximum allowed is:
nb_NO: Datoen er for langt unna, maksimal tillatt er:

en: We are unavailable at:
nb_NO: Vi er utilgjengelig på:

en: There are no time slots available today - Please select a different day
nb_NO: Det er ingen tidsluker tilgjengelig i dag - Vennligst velg en annen dag

en: There are no time slots available for this period - Please select a  different hour
nb_NO: Det er ingen tidsluker for denne perioden - Velg en annen time

en: Multiple attendants selection is disabled. You must select one attendant for all services.
nb_NO: Å velge flere ansatte er deaktivert. Du må velge en ansatt for alle tjenester.

en: You can select up to %d items
nb_NO: Du kan velge opp til %d tjenester

en: E-mail sent
nb_NO: E-post sendt

en: Please specify an email
nb_NO: Vennligst angi en e-post

en: User not found
nb_NO: Fant ikke brukeren

en: User updated
nb_NO: Bruker oppdatert

en: Set rating and comment
nb_NO: Angi vurdering og kommentar

en: You don't have permissions
nb_NO: Ops! Du har ikke tilgang til dette

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: Rating
nb_NO: Vurdering

en: checking availability
nb_NO: sjekker tilgjengelighet

en: Do you really want to cancel?
nb_NO: Er du sikker på at du vil avbryte?

en: fill this field
nb_NO: fyll inn dette feltet

en: Salon staff
nb_NO: Ansatt

en: Salon customer
nb_NO: Kunde

en: Plivo: Please check your settings
nb_NO: Ops! Vennglist kontroller innstillingene dine

en: Salon Calendar
nb_NO: Salong Kalender

en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: Salon Customers
nb_NO: Salong Kunder

en: Customers
nb_NO: Kunder

en: Booking ID
nb_NO: Bestillings ID

en: Booking Date
nb_NO: Reservasjons dato

en: Attendant
nb_NO: Ansatt

en: Booking Price
nb_NO: Bestillings pris

en: Booking Services
nb_NO: Reservasjon tjenester

en: Booking Review
nb_NO: Reservasjon omtale

en: Customer ID
nb_NO: Kunde ID

en: First Name
nb_NO: Fornavn

en: Last Name
nb_NO: Etternavn

en: E-mail
nb_NO: E-post

en: Telephone
nb_NO: Telefon

en: Total Reservations
nb_NO: Totale reservasjoner

en: Customer Value
nb_NO: Kunde verdi

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Search customers
nb_NO: Søk i kunder

en: Salon Reports
nb_NO: Salong Rapporter

en: Reports
nb_NO: Rapporter

en: Today
nb_NO: I dag

en: Yesterday
nb_NO: I går

en: This Week
nb_NO: Denne uke

en: Last Week
nb_NO: Forrige uke

en: This Month
nb_NO: Denne måned

en: Last Month
nb_NO: Foregående måned

en: This Quarter
nb_NO: Dette kvartal

en: Last Quarter
nb_NO: Forrige kvartal

en: This Year
nb_NO: I år

en: Last Year
nb_NO: Forrige år

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: From
nb_NO: Fra

en: To
nb_NO: Til

en: Filter
nb_NO: Filtrer

en: Reservations and revenues
nb_NO: Reservasjoner og inntekter

en: Reservations and revenues by services
nb_NO: Reservasjoner og inntekter etter tjenester

en: Reservations and revenues by assistants
nb_NO: Reservasjoner og inntekter etter ansatt

en: Top customers
nb_NO: Topp kunder

en: Earnings (%s)
nb_NO: Inntjening (%s)

en: Bookings
nb_NO: Bestillinger

en: Earnings
nb_NO: Inntjening

en: Reservations in the selected time range
nb_NO: Reservasjoner i valgte periode

en: No customers bookings
nb_NO: Ingen reservasjoner

en: Salon Settings
nb_NO: Salong Innstillinger

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: remember to customize your settings
nb_NO: husk å tilpass dine innstillinger

en: Reset completed with success
nb_NO: Gjenoppretting fullført

en: general settings are updated
nb_NO: generelle innstillinger er oppdatert

en: Update completed with success
nb_NO: Oppdatering fullført

en: Test sms sent with success
nb_NO: Test SMS ble sendt

en: booking settings are updated
nb_NO: booking innstillinger ble oppdatert

en: checkout settings are updated
nb_NO: utsjekking innstillinger ble oppdatert

en: payments settings are updated
nb_NO: betalingsinnstillinger ble oppdatert

en: try again
nb_NO: prøv igjen

en: Page verification failed
nb_NO: Side verifisering mislyktes

en: style settings are updated
nb_NO: stil innstillinger ble oppdatert

en: Google Calendar settings are updated
nb_NO: Google Kalender innstillinger ble oppdatert

en: Salon Tools
nb_NO: Salong Verktøy

en: Tools
nb_NO: Verktøy

en: Reservations
nb_NO: Reserveringer

en: from
nb_NO: fra

en: to
nb_NO: til

en: DATE/TIME
nb_NO: DATO/TID

en: CREATED
nb_NO: OPPRETTET

en: CUSTOMER NAME
nb_NO: KUNDENAVN

en: CUSTOMER EMAIL
nb_NO: KUNDE E-POST

en: CUSTOMER PHONE
nb_NO: KUNDE TELEFON

en: SERVICES
nb_NO: TJENESTER

en: ASSISTANTS
nb_NO: ANSATT

en: TOTAL PRICE
nb_NO: TOTAL PRIS

en: already paid as deposit
nb_NO: allerede betalt som depositum

en: Settings updated successfully!
nb_NO: Innstillinger ble oppdatert!

en: You have entered the wrong data
nb_NO: Du har tastet inn ugyldig data

en: Basic (checks only the booking date)
nb_NO: Grunnleggende (sjekker bare booking dato)

en: Advanced (evaluates also booking duration)
nb_NO: Avansert (evaluerer også booking varighet)

en: High end (evaluates also service duration and priority)
nb_NO: Topp (vurderer også booking varighet og prioritet)

en: Pending payment
nb_NO: Avventer betaling

en: Pending
nb_NO: Venter

en: Paid
nb_NO: Betalt

en: Pay later
nb_NO: Betal senere

en: Canceled
nb_NO: Kansellert

en: Confirmed
nb_NO: Bekreftet

en: ERROR
nb_NO: FEIL

en: Password
nb_NO: Passord

en: Confirm your password
nb_NO: Gjenta ditt passord

en: First name
nb_NO: Fornavn

en: Last name
nb_NO: Etternavn

en: e-mail
nb_NO: e-post

en: Mobile phone
nb_NO: Telefon

en: Address
nb_NO: Adresse

en: First name (not editable)
nb_NO: Fornavn (kan ikke endres)

en: Email address (not editable)
nb_NO: E-post (kan ikke endres)

en: Sunday
nb_NO: søndag

en: Monday
nb_NO: mandag

en: Tuesday
nb_NO: tirsdag

en: Wednesday
nb_NO: onsdag

en: Thursday
nb_NO: torsdag

en: Friday
nb_NO: fredag

en: Saturday
nb_NO: lørdag

en: Use this if your column is at least 400px width
nb_NO: Bruk denne om kolonnen er minst 400px bred

en: Use this if your column is at least 600px width
nb_NO: Bruk denne om kolonnen er minst 600px bred

en: Use this if your column is at least 900px width
nb_NO: Bruk denne om kolonnen er minst 900px bred

en: Small
nb_NO: Liten

en: Large
nb_NO: Stor

en: test (sms code is sent by mail to the admin)
nb_NO: test (sms-kode sendes på e-post til admin)

en: free
nb_NO: gratis

en: hour
nb_NO: time

en: hours
nb_NO: time

en: half hour
nb_NO: halvtime

en: day
nb_NO: dag

en: days
nb_NO: dager

en: week
nb_NO: uke

en: weeks
nb_NO: uker

en: month
nb_NO: måned

en: months
nb_NO: måneder

en: years
nb_NO: år

en: This assistant is not available for the selected service
nb_NO: Ansatt er ikke tilgjengelig for valgte tjeneste

en: An assistant for selected services can't perform this service
nb_NO: Ansatt kan ikke utføre valgte tjeneste

en: You already selected service at
nb_NO: Du har allerede valgt en tjeneste

en: No one of the attendants isn't available for %s service
nb_NO: Ingen av de ansatte er tilgjengelige for tjenesten %s

en: Attendant %s isn't available for %s service
nb_NO: %s er ikke tilgjengelig for %s

en: No one of the attendants isn't available for selected services
nb_NO: Ingen ansatte er tilgjengelig for valgte tjenester

en: Limit of parallels bookings at
nb_NO: Begrens parallell reserveringer ved

en: This service is unavailable w/o parent service
nb_NO: Denne tjenesten er ikke tilgjengelig uten hoved tjeneste

en: This service is unavailable w/o primary service in the same category
nb_NO: Denne tjenesten er ikke tilgjengelig uten primær tjeneste i samme kategori

en: This service is unavailable
nb_NO: Denne tjenesten er ikke tilgjengelig

en: Availability:
nb_NO: Tilgjengelighet:

en: Not enough time for this service
nb_NO: Ikke nok tid for denne tjenesten

en: The service for %s is currently full
nb_NO: Tjenesten %s er full booket

en: No assistants available for this service at
nb_NO: Ingen ansatte er tilgjengelig for tjenesten den

en: This attendant is unavailable
nb_NO: Ansatt er utilgjengelig

en: This assistant is full at %s
nb_NO: Ansatte er full booket den %s

en: Always
nb_NO: Alltid

en: All days
nb_NO: Alle dager

en: Assistant Details
nb_NO: Ansatt Detaljer

en: Assistant Google Calendar
nb_NO: Ansatt Google Kalender

en: Assistant description
nb_NO: Ansatt beskrivelse

en: Booking details
nb_NO: Reservasjons Detaljer

en: First name can't be empty
nb_NO: Fornavn kan ikke være tom

en: Last name can't be empty
nb_NO: Etternavn kan ikke være tom

en: e-mail can't be empty
nb_NO: E-post kan ikke være tom

en: Mobile phone can't be empty
nb_NO: Telefon kan ikke være tom

en: e-mail is not valid
nb_NO: E-post er ikke gyldig

en: Booking Actions
nb_NO: Tjeneste Handlinger

en: Service details
nb_NO: Tjeneste detaljer

en: Service description
nb_NO: Tjeneste beskrivelse

en: Service Description
nb_NO: Tjeneste Beskrivelse

en: A very short description of this service. It is optional
nb_NO: En kort beskrivelse av tjenesten. Dette er valgfritt

en: Your payment has not been completed
nb_NO: Din betaling er ikke fullført

en: Payment failed, please try again
nb_NO: Betaling feilet. Vennligst prøv igjen

en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

en: Skills
nb_NO: Ferdigheter

en: Email
nb_NO: E-post

en: Availability
nb_NO: Tilgjengelighet

en: All
nb_NO: Alle

en: Enter the assistant name
nb_NO: Skriv inn navn til ansatt

en: Assistant updated.
nb_NO: Ansatt oppdatert.

en: Assistant restored to revision from %s
nb_NO: Ansatt gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Assistant published.
nb_NO: Ansatt publisert.

en: Assistant saved.
nb_NO: Ansatt lagret.

en: Assistant submitted.
nb_NO: Ansatt lagt til.

en: Assistant scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
nb_NO: Ansatt planlagt for: <strong>%1$s</strong>.

en: M j, Y @ G:i
nb_NO: d.m.Y @ H:i

en: Assistant draft updated.
nb_NO: Ansatt kladd oppdatert.

en: Assistants
nb_NO: Ansatte

en: Assistant
nb_NO: Ansatt

en: Salon Assistant
nb_NO: Ansatte

en: Add Assistant
nb_NO: Legg til ansatt

en: Add New Assistant
nb_NO: Legg til ny ansatt

en: Edit Assistant
nb_NO: Rediger ansatt

en: New Assistant
nb_NO: Ny ansatt

en: View Assistant
nb_NO: Vis ansatt

en: Search Assistants
nb_NO: Søk blant ansatte

en: No assistants found
nb_NO: Ingen ansatte funnet

en: No assistants found in trash
nb_NO: Ingen ansatte funnet i søppelkurven :P

en: Assistants Archive
nb_NO: Ansatte Arkiv

en: User name
nb_NO: Brukernavn

en: Enter booking name
nb_NO: Skriv inn navn på booking

en: Booking updated.
nb_NO: Reservasjon oppdatert

en: Booking restored to revision from %s
nb_NO: Reservasjon gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Booking published.
nb_NO: Reservasjon publisert.

en: Booking saved.
nb_NO: Reservasjon lagret.

en: Booking submitted.
nb_NO: Reservasjon lagt til.

en: Booking scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
nb_NO: Reservasjon planlagt for: <strong>%1$s</strong>.

en: Booking draft updated.
nb_NO: Reservasjon kladd oppdatert.

en: This is where bookings are stored.
nb_NO: Her lagres reservasjoner

en: Booking
nb_NO: Reservasjon

en: Salon Booking
nb_NO: Reservasjoner

en: Add Booking
nb_NO: Legg til reservasjon

en: Add New Booking
nb_NO: Legg til ny reservasjon

en: Edit Booking
nb_NO: Rediger reservasjon

en: New Booking
nb_NO: Ny reservasjon

en: View Booking
nb_NO: Vis reservasjon

en: Search Bookings
nb_NO: Søk i reservasjoner

en: No bookings found
nb_NO: Ingen reservasjoner funnet

en: No bookings found in trash
nb_NO: Ingen reservasjoner funnet i papirkurven.

en: Booking Archive
nb_NO: Reservasjons Arkiv

en: Add booking
nb_NO: Legg til reservasjon

en: All statuses
nb_NO: Alle statuser

en: All users name
nb_NO: Alle brukernavn

en: All attendants
nb_NO: Alle deltagere

en: Duration
nb_NO: Varighet

en: Price
nb_NO: Pris

en: Secondary
nb_NO: Andrevalg

en: YES
nb_NO: JA

en: Enter service name
nb_NO: Skriv inn navn på tjeneste

en: Service updated.
nb_NO: Tjeneste ble oppdatert.

en: Service restored to revision from %s
nb_NO: Tjenesten gjenopprettet til revisjon fra %s

en: Service published.
nb_NO: Tjeneste publisert.

en: Service saved.
nb_NO: Tjeneste lagret.

en: Service submitted.
nb_NO: Tjeneste lagt til.

en: Service scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
nb_NO: Tjeneste planlagt for: <strong>%1$s</strong>.

en: Service draft updated.
nb_NO: Tjeneste utkast oppdatert.

en: Services
nb_NO: Tjenester

en: Service
nb_NO: Tjeneste

en: Salon Service
nb_NO: Tjenester

en: Add Service
nb_NO: Legg til tjeneste

en: Add New Service
nb_NO: Legg til ny tjeneste

en: Edit Service
nb_NO: Rediger tjeneste

en: New Service
nb_NO: Neste tjeneste

en: View Service
nb_NO: Vis tjeneste

en: Search Services
nb_NO: Søk i tjenester

en: No services found
nb_NO: Ingen tjenester funnet

en: No services found in trash
nb_NO: Ingen tjenester funnet i søppelkasse

en: Services Archive
nb_NO: Tjeneste Arkiv

en: username can't be empty
nb_NO: Brukernavn kan ikke være tom

en: password can't be empty
nb_NO: Passord kan ikke være tom

en: Choose an assistant for me
nb_NO: Velg en assistent for meg

en: Attendant %s isn't available for %s service at %s
nb_NO: %s er ikke tilgjengelig for %s den %s

en: E-mail exists
nb_NO: E-post adressen finnes

en: Passwords are different
nb_NO: Passordene er ikke like

en: Address can't be empty
nb_NO: Adresse kan ikke være tom

en: You must choose at least one service
nb_NO: Du må velge minst en tjeneste

en: Phone number wrong or not defined, you need to define a valid phone number
nb_NO: Telefonnummer galt eller ikke definert, du må angi et gyldig telefonnummer

en: Your verification code is not valid
nb_NO: Bekreftelseskoden er ikke gyldig

en: log-in with Facebook
nb_NO: Logg inn med Facebook

en: Search Service Category
nb_NO: Søk i tjeneste kategori

en: All Service Categories
nb_NO: Alle kategorier

en: Edit Service Category
nb_NO: Rediger kategori

en: Update Service Category
nb_NO: Oppdater kategori

en: Add New Service Category
nb_NO: Legg til ny kategori

en: New Service Category Name
nb_NO: Navn på ny kategori

en: Service Category
nb_NO: Tjeneste Kategori

en: Not defined
nb_NO: Ikke definert

en: You cannot modify this taxonomy.
nb_NO: Du kan ikke endre på dette

en: Manage service categories
nb_NO: Behandle kategorier

en: Operation completed!
nb_NO: Fullført

en: Google Client is not connected!
nb_NO: Google Klient er ikke koblet til

en: Choose among your Calendars
nb_NO: Velg blant dine kalendere

en: Customer name
nb_NO: Kundenavn

en: Booked services
nb_NO: Reserverte tjenester

en: Booking notes
nb_NO: Reservasjon notat

en: None
nb_NO: Ingen

en: Booking status
nb_NO: Reservasjon status

en: Booking URL
nb_NO: Reservasjon URL

en: %d hours and %d minutes
nb_NO: %d timer og %d minutter

en:  hours
nb_NO: timer

en: 1 day
nb_NO: 1 dag

en: New Customer
nb_NO: Ny kunde

en: Add Customer
nb_NO: Legg til kunde

en: Publish
nb_NO: Publiser

en: Customer details
nb_NO: Kundedetaljer

en: Phone
nb_NO: Telefon

en: Personal note
nb_NO: Notat

en: Customer's bookings
nb_NO: Kunde reserveringer

en: Booking statistics
nb_NO: Reservering Statistikk

en: Reservations made and value
nb_NO: Antall reserveringer og verdi

en: Reservations per month
nb_NO: Reserveringer pr måned

en: Reservations per week
nb_NO: Reserveringer pr uke

en: Services booked per single reservation
nb_NO: Tjenester reservert pr reservasjon

en: Favourite week days
nb_NO: Mest brukte ukedag

en: Favourite time
nb_NO: Mest brukte tid

en: not avalable yet
nb_NO: ikke tilgjengelig ennå

en: Booking history
nb_NO: Historie

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvisning

en: Rollback to %s version
nb_NO: Rull tilbake til versjon %s

en: If after the install of the %s version of Salon Booking you realize that something goes wrong you can use this tool to restore the %s version. The rollack process consist into three steps:
nb_NO: Hvis du etter installasjon av %s versjon av Salon Reservasjon skjønner at noe er galt kan du bruke dette verktøyet til å gjenopprette %s versjon. Den prosessen består av tre trinn:

en: 1. Rollback your database to the %s version
nb_NO: 1. Rulle tilbake til %s versjon av database

en: 2. Download Salon Booking %s
nb_NO: 2. Laste ned %s versjon av plugin

en: 3. Upload Salon Booking %s folder on your server
nb_NO: 3. Laste opp versjon %s mappe til din server

en: Rollback database
nb_NO: Rull tilbake database

en: Download
nb_NO: Last ned

en: Go to daily view
nb_NO: Gå til dagelig visning

en: Day
nb_NO: Dag

en: Week
nb_NO: Uke

en: Month
nb_NO: Måned

en: Year
nb_NO: År

en: no users found
nb_NO: ingen brukere funnet

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Next
nb_NO: Neste

en: Export reservations into a CSV file
nb_NO: Eksporter reserveringer til en CSV fil

en: Export
nb_NO: Eksporter

en: Bookings status legend
nb_NO: Reservering status forklaring

en: or
nb_NO: eller

en: Settings debug
nb_NO: Debug innstillinger

en: Copy and paste into a text file the informations of this field and provide them to Salon Booking support.
nb_NO: Klipp og lim inn i en tekst fil og send den til oss for feilsøking.

en: Just click inside the textarea and copy (Ctrl+C)
nb_NO: Bare klikk i feltet og kopier.(Ctrl+C)

en: Settings import
nb_NO: Importere innstillinger

en: Copy and paste into this field settings of the plugin to import settings into the current wordpress install.
nb_NO: Kopier og lim inn innstillinger i dette feltet for p importere.

en: Import
nb_NO: Importer

en: <strong>Congratulation!</strong> Salon Booking is now active.
nb_NO: <strong>Gratulerer!</strong> Reserveringer er nå aktivert

en: <p>A new <strong>"Salon"</strong> section has been created into the left sidebar<br/>Three new pages has been created: "Booking", "Booking my account" and "Thank you page"<br/>We have also added some "services" and "bookings" for demo purpose. Feel free to delete them<br/>Go to <a href="/wp-admin/admin.php?page=salon-settings"><strong>"Salon > Settings"</strong></a>section to setup your Salon Booking System</p>
nb_NO: <p> En ny <strong> "Salong" </strong> seksjon er opprettet i venstre sidebar <br/> Tre nye sidene har blitt opprettet: "Booking", "Reservasjon min konto" og "Takk side" <br/> Vi har også lagt noen "tjenester" og "bestilling" for demo formål. Føl deg fri til å slette dem <br/> Gå til <a href="/wp-admin/admin.php?page=salon-settings"> <strong> "Salon> Innstillinger" </strong> </a> til oppsettet ditt Salon Booking System </p>

en: Dismiss this notice
nb_NO: Skjul denne beskjeden

en: Apply
nb_NO: Angi

en: Manage your reservations accessing your personal page
nb_NO: Du kan behandle dine reserveringer på din personlige side

en: Manage Bookings
nb_NO: Reserveringer

en: Dear
nb_NO: Hei

en: Our address
nb_NO: Vår adresse

en: Contacts
nb_NO: Kontakt

en: Important notes
nb_NO: Viktige notater

en: Click here to approve
nb_NO: Klikk her for å godkjenne

en: booking request.
nb_NO: reservasjons ønske.

en: Your booking is pending, please await our confirmation.
nb_NO: Din reservasjon er på vent. Vennligst vent på vår godkjenning

en: Reservation at [SALON NAME] has been modified
nb_NO: Reservering hos [SALON NAME] er blitt endret

en: This is an e-mail notification of a new booking
nb_NO: Dette er en e-post varsling for en ny reservasjon

en: Please take note of the following booking details.
nb_NO: Vennligst noter følgende reservasjons detaljer

en: Remind your booking at
nb_NO: Påminner om din reservasjon den

en: This is an e-mail confirmation of your booking at
nb_NO: Dette er en e-post bekreftelse på din reservasjon den

en: Customer address
nb_NO: Kundeadresse

en: Customer contacts
nb_NO: Kunde kontakt

en: Customer message:
nb_NO: Beskjed til kunde:

en: Please confirm or reject this booking from administration
nb_NO: Vennligst godkjenn eller avbryt denne reservasjon fra administrasjon

en: View this booking into administration.
nb_NO: Vis denne reservasjon i administrasjon

en: Date
nb_NO: Dato

en: Time
nb_NO: Tid

en: Total amount
nb_NO: Totalt beløp

en: To confirm your booking click on the button and complete the payment
nb_NO: For å fullføre og bekrefte din reservasjon, vennligst klikk på knappen for å fullføre betalingen

en: Booking was rated
nb_NO: Reservasjon ble vurdert

en: Dear Administrator,
nb_NO: Hei Administrator,

en: your customers
nb_NO: dine kunder

en: has submitted a new review on his last visit at
nb_NO: har sendt inn en ny vurdering av sitt siste besøk den

en: READ THE FULL REVIEW
nb_NO: LES VURDERING

en: Important notes,
nb_NO: Viktig,

en: Payment for booking #%s has been confirmed
nb_NO: Betaling for reservasjon #%s er bekreftet

en: We received the payment for your booking.
nb_NO: Vi har mottat betaling for din reservasjon.

en: Salon Booking plugin is about to expire buy now a license
nb_NO: Salon Booking plugin lisens er i ferd med å utløpe, kjøp lisens nå

en: Booking Canceled
nb_NO: Reservasjon kansellert

en: Booking confirmed
nb_NO: Reservasjon bekreftet

en: Pending payment on booking
nb_NO: Venter på betaling for reserverasjon

en: Your reservation at [SALON NAME] has been modified
nb_NO: Din reservasjon hos [SALON NAME] er blitt endret

en: New booking
nb_NO: Ny reservasjon

en: Reservation has been modified
nb_NO: Reservasjonen er blitt endret

en: New booking for
nb_NO: Ny reservasjon for

en: Salon Booking weekly report
nb_NO: Ukentlig rapport

en: Dear %s,
    these is a summary of what happened on your salon last week:
nb_NO: Hei %s,
    dette er et sammendrag over forrige uke:

en: You received a total of <strong>%s online reservations ( %s )</strong>, <strong>%s of them have been paid online ( %s )</strong> and <strong>%s have been paid later ( %s )</strong>.
nb_NO: Du hadde totalt <strong>%s online reserveringer ( %s )</strong>, <strong>%s av dem betalte online ( %s )</strong> og <strong>%s betalte senere ( %s )</strong>.

en: <strong>%s reservations has been canceled</strong> from your customers.
nb_NO: <strong>%s reserveringer ble kansellert</strong> av dine kunder..

en: The <strong>most booked services</strong> have been:
nb_NO: Mest <strong>reserverte tjeneste</strong> har vært:

en: The <strong>most booked assistants</strong> have been:
nb_NO: Mest <strong>reserverte medarbeider</strong> har vært:

en: The most booked day of the week has been <strong>%s</strong> when you received <strong>%s reservations</strong>.
nb_NO: Ukens mest aktive dag har vært <strong>%s</strong>med <strong>%s reserveringer</strong>.

en: This week you've got <strong>%s new online customers</strong>.
nb_NO: Denne uken ga deg <strong>%s nye kunder online</strong>.

en: Your customer <strong>%s</strong> has been the most valuable one <strong>spending %s</strong> of your services.
nb_NO: Din kunde <strong>%s</strong> har vært den mest verdifulle og <strong>brukt %s</strong> på dine tjenester.

en: Services & Attendants
nb_NO: Tjenester og Ansatte

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Start at
nb_NO: Start den

en: End at
nb_NO: Slutt den

en: Select a service
nb_NO: Velg en tjeneste

en: Select an assistant
nb_NO: Velg en ansatt

en: Add service
nb_NO: Legg til tjeneste

en: Select or search one or more services
nb_NO: Velg eller søk etter en eller flere tjenester

en: Assistant Description
nb_NO: Ansatt Beskrivelse

en: A very short description of this assistant. It is optional
nb_NO: En kort beskrivelse av den ansatte. Dette er valgfritt

en: Calendar is not configured
nb_NO: Kalender er ikke konfigurert

en: Calendars
nb_NO: Kalendere

en: Select a day
nb_NO: Velg en dag

en: Select an hour
nb_NO: Velg en time

en: OK! the date and time slot you selected is available
nb_NO: Flott! Dato og tiden du valgte er tilgjengelig

en: This booking waits for confirmation!
nb_NO: Denne reservasjonen venter på bekreftelse!

en: Accept
nb_NO: Godta

en: Refuse
nb_NO: Avvis

en: Search for existing users
nb_NO: Søk blant brukere

en: Start typing the name or email
nb_NO: Start å skrive navn eller e-post

en: Firstname
nb_NO: Fornavn

en: Lastname
nb_NO: Etternavn

en: Create a new user
nb_NO: Opprett en ny bruker

en: Calculate total
nb_NO: Kalkuler total

en: Deposit
nb_NO: Forhådsbetal

en: n.a.
nb_NO: ikke tilgjengelig

en: Personal message
nb_NO: Personlig melding

en: Administration notes
nb_NO: Administrative notater

en: Re-send email notification to
nb_NO: Sendt e-post varslig på nytt til

en: Type a message for your customer
nb_NO: Send en melding til kunde

en: Re-send payment link
nb_NO: Send betalings link på nytt

en: Unit per hour
nb_NO: Enhet pr time

en: Select this if you want this service considered as secondary level service
nb_NO: Velg dette om du vil ha denne tjenesten som et andrevalg

en: Display if
nb_NO: Vis om

en: always
nb_NO: alltid

en: belong to the same category
nb_NO: hører til samme kategori

en: is child of selected service
nb_NO: hører til valgte tjeneste

en: Select parent services
nb_NO: Velg hoved tjeneste

en: select one or more services
nb_NO: velg en eller fler under-tjenester

en: Execution Order
nb_NO: Utførelse sortering

en: Use a number to give this service an order of execution compared to the other services.
nb_NO: Bruk et nummer for å angi denne tjenesten i rekkefølgen på gjennomføring i forhold til de andre tjenestene.

en: Consider that this option will affect the availability of your staff members that you have associated with this service.
nb_NO: Ta i betraktning at dette alternativet vil påvirke tilgjengeligheten av dine ansatte som du har knyttet til denne tjenesten.

en: No assistant required
nb_NO: Ingen ansatt kreves

en: Service break
nb_NO: Tjeneste pause

en: If you set a break this service duration will be splitted up into two equals parts. That means that the during its break other reservations will be available.
nb_NO: Hvis du setter en pause i denne tjenesten, vil varighet bli delt opp i to likeverdige deler. Det betyr at i løpet av pausen vil andre bestillinger være tilgjengelig.

en: Salon Data Update Required
nb_NO: Data oppdatering kreves

en: A database update is required for this version. Please make a back-up of your database before proceed.
nb_NO: En database oppdetering kreves. Vennligst ta en backup av din database før du fortsetter

en: Run the updater
nb_NO: Kjør oppdatering

en: Pay %s as a deposit with %s
nb_NO: Forhåndsbetal %s med %s

en: Pay with %s
nb_NO: Betal med %s

en: Paypal account informations
nb_NO: PayPal konto informasjon

en: Your PayPal account e-mail
nb_NO: Din PayPal konto e-post

en: Enter your PayPal e-mail address
nb_NO: Skriv inn din PayPal e-post adresse

en: Enable PayPal sandbox
nb_NO: Aktivr PayPal sandkasse

en: Check this option to test PayPal payments using your PayPal Sandbox account.
nb_NO: Huk av her om du ønsker å teste PayPal betalinger med din PayPal sandbox konto.

en: Check this option to test PayPal payments
    using your PayPal Sandbox account.
nb_NO: Velg dette for test PayPal betalinger
    ved å bruke din PayPal sandkasse.

en: Stripe account informations
nb_NO: STRIPE konto informasjon

en: Enter your Stripe publishable api key
nb_NO: Din STRIPE publiserbare API nøkkel

en: To use this payment method you need an account with Stripe.
nb_NO: For å bruke denne funksjonen trenger du en STRIPE konto

en: This rule represents your open and close days, your open and close shift. Set carefully as it will affect your reservation system.
nb_NO: Denne regelen angir dine åpne og stengte dager. Angi varsomt ettersom dette påvirker reservasjoner.

en: Rule
nb_NO: Regel

en: Available days checked and green.
nb_NO: Tilgjengelige dager markert og grønne.

en: First shift
nb_NO: Første skift

en: Second shift
nb_NO: Andre Skift

en: Apply from
nb_NO: Angi fra

en: Until
nb_NO: Til

en: Start on
nb_NO: Start den

en: End on
nb_NO: Slutt den

en: at
nb_NO: den

en: Availability mode
nb_NO: Tilgjengelighets modus

en: Select your favourite booking system mode.
nb_NO: Velg din reserverings modus

en: You need to choose which kind of booking algorithm want to use for your salon. Click over "i" icon to get more information about this option.
nb_NO: Du må velge hvilken modus du ønsker å bruke. Hold musen over "i" for mer informasjon.

en: <strong>The BASIC</strong> one sets a fixed duration for each booking and it doesn't care about the number and the duration of the booked services. <br />You are able to set a fixed duration using the "Session average duration" option.<br /><br /><strong>The ADVANCED</strong> mode is more complex and complete as it takes in count the duration of each services booked for every single reservation. <br />We suggest to use this one.<br /><br /> <strong>THE HIGH END</strong> allows you to control the availability of a single assistance assigned to a specific service at a specific time. <br /><br />But you need to set first for each services the "execution order". <br /><br /> Once done the system is able to know what time an assistant has been booked and how long he will be busy with a specific service. <br /><br />This method is very precise but could be a little bit strict in some cases. <br /><br />We suggest you to test it first on a development website.
nb_NO: <strong>GRUNNLEGGENDE</strong> setter en fast varighet for hver bestilling, og det bryr seg ikke om hvor mange og varighet for de bestilte tjenester. <br />Du kan sette en fast varighet ved hjelp av "sesjon gjennomsnittlig varighet" alternativet.<br /><br /><strong>AVANSERT</strong> modus er mer kompleks og komplett og teller varigheten av hver tjeneste for hver eneste reservasjon. <br />Vi anbefaler denne.<br /><br /> <strong>TOPP</strong> lar deg kontrollere tilgjengeligheten  tildelt en bestemt tjeneste på et bestemt tidspunkt. <br /><br />Viktig at du her angir sorterings orden på tjenester. <br /><br /> Når dette er gjort vil systemet være i stand til å vite hvilken tid en ansatt er bestilt og hvor lenge han vil være opptatt med en bestemt tjeneste. <br /><br />Denne modusen er veldig nøyaktig, men kan være litt kronglete.. <br /><br />Vi anbefaler at du tester ut modusen godt før du benytter deg av den.

en: User booking cancellation
nb_NO: Kunde reservasjon kansellering

en: Booking cancellation
nb_NO: Reservasjons kansellering

en: Select this option if you want your users able to cancel a booking from the front-end.
nb_NO: Velg detteo m du ønsker at din kunder skal kunne kansellere reservasjon fra sine sider.

en: Time in advance
nb_NO: Tid på forhånd

en: How many hours before the appointment the cancellation is still allowed
nb_NO: Hvor mange timer før reservasjon den kan kanselleres

en: Users once logged in inside the MY ACCOUNT BOOKING page will be able to see the list of their upcoming reservations and eventually Cancel them. An email notification will be sent to you and to the customers.
nb_NO: Kunder som logger inn på sine sider, kan se ine reservasjoner og eventuellt kansellere dem. En e-post med bekreftelse sendes til deg og kunde.

en: Booking manual confirmation
nb_NO: Reservasjon manuell bekreftelse

en: Booking confirmation
nb_NO: Reservasjons bekreftelse

en: Select this option to manually confirm each booking.
nb_NO: Velg dette for å manuellt bekrefte reservasjoner

en: Booking page
nb_NO: Reservasjons side

en: Select a page with the booking form.
nb_NO: Velg siden der du ønsker å vise reservering

en: Thank you page
nb_NO: Takk side

en: Select a page where to redirect your users after booking completition.
nb_NO: Velg den siden du ønsker å vise etter registrering

en: Booking My Account
nb_NO: Min konto

en: Select a page where your users view their bookings.
nb_NO: Velg den siden du ønsker å bruke til dine kunde sider

en: Change booking form steps order
nb_NO: Endre steg for reservering

en: Change order
nb_NO: Endre rekkefølge

en: Selecting this option the booking process will follow this order: A - Services B - Assistants C - Date/Time
nb_NO: Ved å altivere dette vil stegene bli: A- Tjeneste -> B- Ansatt -> C - Dato / Tid

en: Holidays days
nb_NO: Fridager

en: Set one or more rules for your holidays.<br /> Users will not be able to make reservation during these periods
nb_NO: Angi en eller flere regler for fridager.<br /> Det vil ikke være mulig å reservere på angitte dager.

en: Add new
nb_NO: Legg til ny

en: Offset between reservations
nb_NO: Forskyvning mellom reservasjoner

en: Enable offset
nb_NO: Aktiver forskyvning

en: Select this option to add an OFF interval between two sequencial reservations
nb_NO: Velg dette om du ønsker å legge til en IKKE TILGJENGELIG intervall mellom to reserveringer

en: Offset duration
nb_NO: Forskynings varighet

en: How many minutes lasts this Offset?
nb_NO: Hvor lenge, i minutter, varer denne forskyvningen?

en: Note that during the Offset interval new reservations will not be available.
nb_NO: Merk at idet ikke kan reservers tid i forskyvnings perioden

en: On-line booking available days
nb_NO: Online reservering tilgjengelige dager

en: Create one or more rules to limit online reservation to specific days and time range. <br />Leave blank if you want bookings available everydays at every hour
nb_NO: Angi en eller flere regler for hvilke dager online reservering er tilgjengelig.  <br />La dette feltet stå blankt om du ønsker at online reservering alltid skal være tilgjengelig.

en: Pause online booking service <span class="block">If ON the online booking form will be disabled and your users will see a message.</span>
nb_NO: Pause online reservering <span class="block">Om dette er aktiver, så vil reserverings skjemaet fjernes og byttes ut med en beskjed..</span>

en: Online Booking status
nb_NO: Online reservering status

en: Message on disabled booking
nb_NO: Beskjed ved deaktivert reservering

en: Booking is not available at the moment, please contact us at
nb_NO: Online reservering er for øyblikket ikke tilgjengelig. Vennligst kontakt oss!

en: Online bookings timing
nb_NO: Online reserverings tidsluker

en: Booking time range <span>Define the time range in wich customers may book an appointment</span><
nb_NO: Tidsluker for reserveringer <span>Definer tidslukene der kunder kan reservere tid</span>

en: Range starts
nb_NO: Start

en: Range ends
nb_NO: Slutt

en: Maximum
nb_NO: Maks

en: If you want for example that your customer can make a reservation up to two days before the appointment date and from a maximum of one month before the appointment date use this range options to set your desired rule.
nb_NO: Om du for eksempel ønsker at dine kunder skal kunne reservere i to dager på forhånd, og maks en måned før så angi disse reglene her.

en: SMS services
nb_NO: SMS tjenester

en: SMS Verification service <span>Ask users to verify their identity with an SMS verification code</span>
nb_NO: SMS varslings tjenete. <span>Spør dine kunder om å verifisere seg med en SMS kode</span>

en: Enable SMS verification
nb_NO: Aktiver SMS verifisering

en: Avoid spam asking your users to verify their identity with an SMS verification code during the first registration.
nb_NO: Du kan ungå spam og falske registreringer ved å aktivere SMS verifisering ved første registrering

en: Select your service provider
nb_NO: Velg din tjeneste tilbyder

en: Account ID
nb_NO: Konto ID

en: Country code
nb_NO: Landskode

en: Sender's number
nb_NO: Avsender nummer

en: Trunk trailing 0 prefix
nb_NO: Fjern 0 prefix

en: To use all the SMS features you need an active account with Plivo o Twilio providers. <br /><br />Please read carefully their documentation about how to properly set the options.
nb_NO: For å bruke SMS tjenester trenger du en aktiv konto hos Plivo eller Twilio. <br /><br /> Vennligst les gjennom demmes dokumentasjon om bruk for å angi valgene riktig.

en: SMS Notifications service
nb_NO: SMS Varslinger

en: Send SMS notification on new bookings
nb_NO: Send SMS ved nye reserveringer

en: SMS will be sent to your customer and a staff member
nb_NO: SMS vil bli sendt til din kunde og ansatt

en: Staff member notification number
nb_NO: Ansatt varslingsnummer

en: Remind the appointment to the client with an SMS
nb_NO: Påminn kunde om reservasjon med en SMS

en: SMS Timing
nb_NO: SMS tid

en: Before the appointment
nb_NO: Før avtale

en: Send an SMS to selected attendant on new bookings
nb_NO: Send en SMS til valgt ansatt ved nye reservasjoner

en: Remember to set the mobile number of your staff members
nb_NO: Husk å angi telefon til dine ansatte

en: SMS Test console
nb_NO: SMS Test

en: fill the fields and update settings
nb_NO: fyll ut feltene og oppdater innstillinger

en: Number
nb_NO: Nummer

en: Message
nb_NO: Beskjed

en: Use this console just to test your SMS services. Fill the destination number without the country code, write a text message and click "Update settings" to send an SMS.
nb_NO: Bruk denne siden for å test SMS tjenesten. Fyll inn nummer du ønsker å sende til, uten landskode og skriv en kort beskjed. Klikk på 2Oppdater instillinger" for å sende SMS.

en: Customers per session
nb_NO: Kunder pr sessjon

en: How many people you can attend during a single time/session?
nb_NO: Hvor mange kunder kan du håndtere samtidig?

en: Set these options carefully because it will affect the number of bookings you can accept for the same <strong>time/session</strong>.
nb_NO: Angi disse verdiene med varsomhet, ettersom det påvirker antall reservasjoner du kan godta på samme <strong>tidspunkt</strong>.

en: Session average duration
nb_NO: Gjennomsnittelg varighet

en: Define your time-session average duration
nb_NO: Angi gjennomsnittelgi varighet på reservasjoner

en: Minutes per session
nb_NO: Minutter pr sessjon

en: Checkout options
nb_NO: Betalingsvalg

en: Enable guest checkout
nb_NO: Aktiver utskjekking som gjest

en: If enabled users can checkout as a guest and no account will be created for them.
nb_NO: Om dette er aktivert, så kan dine kunder betale og registrere reservasjon uten å måtte opprette en konto.

en: Enable force guest checkout
nb_NO: Tvungen utskjekking som gjest.

en: If enabled all users will checkout as a guest and no account will be created for them.
nb_NO: Om dette valget er aktivert, så vil alle kunder utskjekkes som gjest.

en: Facebook login
nb_NO: Facebook logg inn

en: Enable Facebook login
nb_NO: Skru på Facebook innlogging

en: Facebook application ID
nb_NO: Facebook applikasjons ID

en: Services selection limit
nb_NO: Begrense tjeneste valg

en: Services to be booked simultaneously
nb_NO: Tjenester som kan reservers samtidig

en: Set this option if you want to limit the number of services bookable during a single reservation.
nb_NO: Angi her om du ønsker å begrense antall tjenester en kunde kan reservere pr reservering.

en: Checkout form fields
nb_NO: Betalingsfelter

en: Use this option to control the form fields to checkout
nb_NO: Bruk dette valget for å velge hva som skal vises ved betaling

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Required
nb_NO: Kreves

en: Before to contact us for support please consider to look at these resources:
nb_NO: Før du kontakter oss for support, vennligst les dette først.

en: If you need more assistance o report a bug follow these instructions:<br /><br /> - PRO users please send and email to <strong>support@wpchef.it</strong>, <br /><br /> - FREE users please post the problem on <a href="https://wordpress.org/support/plugin/salon-booking-system" target="blank">worpdress.org</a> official forum.
nb_NO: Om du trenger hjelp eller vil rapportere feil, følg disse instruksjonene:<br /><br /> - PRO brukere kan sende en mail til <strong>support@wpchef.it</strong>, <br /><br /> - GRATIS brukere kan bruke <a href="https://wordpress.org/support/plugin/salon-booking-system" target="blank">worpdress.org</a> official forum.

en: Rate us!
nb_NO: Vurder oss!

en: Are you satisfied by our <strong>Salon Booking plugin</strong>? <br />Consider to leave a 5 stars rating on wordpress.org
nb_NO: Er du fornøyd med <strong>Salon Booking plugin</strong>? <br />Vennligst gi oss en 5 stjerners vurdering på wordpress.org

en: Google Calendar
nb_NO: Google Kalender

en: To use this feature you need to generate an OAuth Client ID on Google Developers Console. Click on "i" icon to get more information on this feature.
nb_NO: For å bruke denne funksjonen må du generer en OAuth Client ID på Google Developers Console. Hold musepeker over "i" for mer informasjon.

en: Google Client ID
nb_NO: Google klient ID

en: Google Client Secret
nb_NO: Google klient secret

en: Redirect URI
nb_NO: Omdirigere URI

en: Your Google calendars
nb_NO: Dine Google Kalendere

en: Synchronize Bookings
nb_NO: Synkroniser reservasjoner

en: Delete all Google Calendar Events
nb_NO: Slett alle Google Kalender innlegg

en: Get authorization
nb_NO: Få autorisasjon

en: Google API Error:
nb_NO: Google API feil:

en: To get the list of your Google Calendar you need to log-in with Google OAuth. At the moment you are not logged-in.
nb_NO: For å få listen over dine Google kalendere må du være logget inn med Google OAuth. Du er ikke logget inn.

en: Your salon name
nb_NO: Bedrift navn

en: Leaving this field empty will cause the default site name <strong>(%s)</strong> to be used
nb_NO: Om dette feltet står tomt, så vil <strong>(%s)</strong> bli brukt

en: Salon contact e-mail
nb_NO: Kontakt e-post

en: Leaving this field empty will cause the default site email  <strong>(%s)</strong> to be used
nb_NO: Om dette feltet står omt, vil <strong>(%s)</strong> bli brukt.

en: Salon telephone number
nb_NO: Telefon

en: Salon address
nb_NO: Adresse

en: Provide the full address of your Salon
nb_NO: Full adresse til din bedrift

en: Upload your logo
nb_NO: Last opp din logo

en: remove this image
nb_NO: fjern dette bildet

en: Use a transparent png file
nb_NO: Bruk en gjennomsiktig PNG fil

en: Use this field to provide your customers important infos about terms and conditions of their reservation.
nb_NO: Bruk dette feletet for å informere om kjøps og bruks vilkår for reserveringer.

en: Assistant selection
nb_NO: Ansatt valg

en: Enable assistant selection
nb_NO: Aktiver valg av ansatte

en: Let your customers choose their favourite staff member.
nb_NO: La dine kunder velge ansatt

en: Enable multiple assistants selection
nb_NO: Aktiver valg av flere ansatte

en: Users can select more than one assistants for their booked services. Please set with care the "execution order" inside your services section.
nb_NO: Brukere kan velge mer enn en ansatt ved reservering. Vennligst angi varsomt "utførelses sortering" under dine tjenester.

en: Enable assistant email on new bookings
nb_NO: Aktiver e-post varsling av ansatt ved ny reservasjon

en: Assistants will receive an e-mail when selected for a new booking.
nb_NO: Ansatt vil motta en mail ved ny reservasjon

en: Manage staff
nb_NO: Behandle ansatte

en: If you need to add or manage your staff members.
nb_NO: Angi om du trenger å behandle ansatte

en: Email services
nb_NO: E-post tjeneste

en: Email Notifications service
nb_NO: E-post varslings tjeneste

en: Remind the appointment to the client with an Email
nb_NO: Påminn kunde om reservasjon via e-post

en: Email Timing
nb_NO: E-post timing

en: Email Subject
nb_NO: E-post emne

en: You can use [DATE], [TIME], [SALON NAME]
nb_NO: Du kan bruke [DATE], [TIME], [SALON NAME]

en: You can use [NAME], [SALON NAME]
nb_NO: Du kan bruke [NAME], [SALON NAME]

en: Automatic follow-up
nb_NO: Automatisk oppfølging

en: Enable reservation follow-up
nb_NO: Aktivere oppfølging

en: by Email
nb_NO: via e-post

en: by SMS
nb_NO: via SMS

en: Timing
nb_NO: Tid

en: Customer habit
nb_NO: Kunde vaner

en: We'll send a message two days before the <strong>next estimated booking</strong>
nb_NO: Vi vil sende en beskjed to dager før <strong>neste estimerte reservering</strong>

en: After the last appointment
nb_NO: Etter siste avtale

en: Custom message (max 150 characters)
nb_NO: Din beskjed (max 150 tegn)

en: You can use this dynamic tags: [NAME], [SALON NAME]
nb_NO: Du kan bruke følgende tags: [NAME], [SALON NAME]

en: Date and Time settings
nb_NO: Dato og tid innstillinger

en: Date Format
nb_NO: Dato format

en: Time Format
nb_NO: Tids format

en: Select your favourite date and time format. Do you need another format? Send an email to support@wpchef.it
nb_NO: Velg dato og tids format. Mangler det noe, send en mail til support@wpchef.it

en: Start week on
nb_NO: Start uke på

en: Ajax steps <span>This allows loading steps via ajax</span>
nb_NO: Aktivere Ajax <span>Dette laster steg via ajax</span>

en: Enable ajax steps
nb_NO: Aktivere Ajax

en: This allows loading steps via ajax for a more smooth booking form transition.
nb_NO: Dette aktiverer lasting av steg med Ajax som gir en finere overgang i skjemaet.

en: Disable bootstrap assets
nb_NO: Slå av bootstrap

en: CSS on front-end
nb_NO: CSS på forsiden

en: Use it in case of conflicts with your theme
nb_NO: Aktiver denne om du opplever design konflikter

en: JS on front-end
nb_NO: JS på forsiden

en: Administration rule
nb_NO: Administrasjonsregler

en: Reset settings
nb_NO: Nullstill innstillinger

en: Use this option to restore all the original settings. All your actual settings will be lost. <br />This operation can't be undone.
nb_NO: Bruk dette valget for å gjenopprette standard instillinger. Alle dine gjeldene innstillinger vil bli slettet <br />Du kan ikke angre på dette!

en: Online payment<span>Allow users to pay in advance using one of the available payments methods.</span>
nb_NO: Online Betaling.<span> Tillat dine bruker å betale for reserveringer online.</span>

en: Allow users to pay in advance using PayPal.
nb_NO: Tillat kunder å betale med PayPal.

en: If enabled you need to setup one of the available payments methods.
nb_NO: Om aktivert så må du aktivere en av de tilgjengelige betalingsløsningene.

en: In the future we'll provide more detailed information about this specific option.
nb_NO: Mer detaljert informasjon om dette kommer

en: Give users the option to pay once they are at your salon.
nb_NO: Kunder kan betale kontant

en: Pay a deposit
nb_NO: Forhåndsbetal

en: Prices visibility
nb_NO: Pris synelighet

en: Hide Prices
nb_NO: Skjul priser

en: Select this Option if you want to hide all prices from the front end.<br/>Note: Online Payment will be disabled.
nb_NO: Velg dette om du ønsker å skjule prsier. <br/>Info! Online bestilling vil bli deaktivert.

en: Unpaid reservations
nb_NO: Ubetalte reserveringer

en: Enable cancellation
nb_NO: Aktiver kansellering

en: Select this option if you want to automatically cancel unpaid reservations.
nb_NO: Aktiver dette om du ønsker å automatisk kansellere ubetalte reserveringer

en: Delete unpaid reservations after
nb_NO: Slett ubetalte reserveringer etter

en: Set the time range to complete the online payment.
nb_NO: Angi tid for å fullføre online betaling

en: Currency
nb_NO: Valuta

en: Set your currency
nb_NO: Angi din valuta

en: Set your currency position
nb_NO: Angi valuta plassering

en: on left side
nb_NO: før beløp

en: on right side
nb_NO: etter beløp

en: If you want a new currency to be added please send us an email to support@wpchef.it
nb_NO: Om du mangler en valuta, kontakt kundeservice support@wpchef.it

en: Decimal separator
nb_NO: Desimal skiller

en: Thousand separator
nb_NO: Tusen skiller

en: Payment methods
nb_NO: Betalingsmåter

en: If you want to integrate a new custom payment gateway please refere to <strong>custom_payment_gateway.txt</strong> file inside our plugin folder.
nb_NO: Om du ønsker å benytte deg av en egendefinert betalingsløsning. Vennligst se på<strong>custom_payment_gateway.txt</strong>.

en: Enable online payments
nb_NO: Aktiver online betalinger

en: Allow users to pay in advance.
nb_NO: Tillat kunder å forhåndsbetale

en: Enable "Pay later" option
nb_NO: Aktiver "Betal senere" valg

en: Payment method
nb_NO: Betalingsmetode

en: Pay a deposit of
nb_NO: Forhåndsbetal beløp

en: Select your favorite booking form layout
nb_NO: Velg ønsket skjema utseende

en: Choose the one that best fits your page
nb_NO: Velg den som best passer til din side

en: Custom colors
nb_NO: Egendefinerte farger

en: customize colors of the salon shortcode.
nb_NO: definer dine egen farger.

en: Background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Main color
nb_NO: Hovedfarge

en: Text color
nb_NO: Tekstfarge

en: No assistants available for the selected time/slot - please choose another one
nb_NO: Ingen ansatt er tilgjengelig for den valgte tiden, vennligst velg en annen.

en: Next step
nb_NO: Neste steg

en: Back
nb_NO: Tilbake

en: The choice of assistant is not provided for this service
nb_NO: Du kan ikke velge ansatt for denne tjenesten

en: select a day
nb_NO: velg en dag

en: select an hour
nb_NO: velg en tid

en: Date and time booked
nb_NO: Dato og tid registrert

en: Services booked
nb_NO: Tjenester reservert

en: Do you have any message for us?
nb_NO: Har du en beskjed til oss?

en: Leave a message
nb_NO: Skriv en beskjed

en: Terms & conditions
nb_NO: Vilkår

en: Finalise
nb_NO: Fullfør

en: Booking Confirmation
nb_NO: Reserverings Bekreftelse

en: The payment is failed, please try again.
nb_NO: Betaling kunne ikke fullføre. Vennligst prøv på nytt.

en: Your booking is pending
nb_NO: Din reservering venter på godkjenning.

en: Your booking is completed
nb_NO: Din reservering er fullført

en: Booking number
nb_NO: Reservasjons nummer

en: I'll pay later
nb_NO: Jeg betaler senere

en: Or
nb_NO: eller

en: Complete
nb_NO: Fullfør

en: You will receive a confirmation of your booking by email.
nb_NO: Du vil motta en bekreftelse på din reservering via mail.

en: If you don't receive any news from us or you need to change your reservation please call the %s or send an e-mail to %s
nb_NO: Om du ikke har hørt fra oss eller trenger å endre på din reservering. Vennligst kontakt oss på %s eller sendt en e-post til %s

en: You have <strong>%s</strong> to complete your payment before this reservation is canceled
nb_NO: Du har <strong>%s</strong> til å fullføre betaling før din reservering kanselleres

en: If you need to change your reservation please call <strong>%s</strong> or send an e-mail to <strong>%s</strong>
nb_NO: Om du ønsker å endre din reservering, vennligst ring <strong>%s</strong> eller send en e-post til <strong>%s</strong>

en: Subtotal
nb_NO: Total

en: Your free version is expired - upgrade to PRO
nb_NO: Din gratis versjon har utløpt - oppgrader til PRO

en: Book an appointment
nb_NO: Reserver en tid

en: Select your assistants
nb_NO: Velg ansatte

en: Select your assistant
nb_NO: Velg ansatt

en: On-line booking is disabled
nb_NO: On-line reservering er ikke aktivert

en: No more slots available until
nb_NO: Ingen ledig plasser før

en: When do you want to come?
nb_NO: Når ønsker du å kommer?

en: Forgot password?
nb_NO: Mistet passord?

en: Returning customer?
nb_NO: Returnerende kunde?

en: Please, log-in.
nb_NO: Vennligst logg inn

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: Please fill out the form to checkout
nb_NO: Vennligst fyll ut skjemaet for å fullføre

en: checkout as a guest
nb_NO: sjekk ut som gjest

en: no account will be created
nb_NO: ingen kont vil bli opprettet

en: Checkout as a guest
nb_NO: Sjekk ut som gjest

en: An account will be automatically created
nb_NO: En konto vil bli automatisk opprettet

en: Checkout
nb_NO: Bestilling

en: When
nb_NO: Når

en: Action
nb_NO: Handling

en: Leave a feedback
nb_NO: Gi en tilbakemelding

en: Book now
nb_NO: Reserver nå

en: Pay Now
nb_NO: Betal nå

en: You have <strong>%s</strong> to complete your payment before this reservation being canceled
nb_NO: Du har <strong>%s</strong> til å fullføre betaling før din reservering kanselleres

en: Cancel booking
nb_NO: Kanseller bestilling

en: Sorry, you cannot cancel this booking online. Please call %s
nb_NO: Beklager, men du kan ikke avbestille denne bestillingen på nett. Vennligst ring %s

en: Welcome back %s!
nb_NO: Velkommen tilbake %s!

en: Next appointments
nb_NO: Kommende reserveringer

en: Reservations history
nb_NO: Historie

en: The booking has been cancelled
nb_NO: Reserveringen er kansellert

en: Here you have your next reservations with us, pay attention to the 'pending' reservations
nb_NO: Her er en oversikt over dine kommende reserveringer her hos oss. Vennligst legg merke til om du du har 'ventende' reserveringer

en: You don't have upcoming reservations, do you want to re-schedule your last appointment with us?
nb_NO: Du har ingen kommende reserveringer her hos oss. Kanskje du ønsker å reservere din siste time hos oss på nytt?

en: MAKE A NEW RESERVATION
nb_NO: NY RESERVERING

en: Here you have your past reservations, you can submit a review or re-schedule an appointment
nb_NO: Her er en oversikt over dine tidligere reserveringer hos oss. Du kan angi en omtale, eller reservere en time på nytt.

en: No bookings
nb_NO: ingen reserveringer

en: Hi
nb_NO: Hei

en: How was your expirience with us this time? (required)
nb_NO: Hvordan var din opplevese med oss denne gangen?(kreves)

en: please, drop us some lines to understand if your expirience has been  in line  with your expectrations
nb_NO: vennligst fortell oss ris og ros slik at vi kan forbedre oss.

en: Rate our service (required)
nb_NO: Vurder våre tjeneste (kreves)

en: Send your review
nb_NO: Send din vurdering

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Thank you for your review. It will help us improving our services.
nb_NO: Takk for din vurdering! Dette hjelper oss til å bli bedre.

en: We hope to see you again at
nb_NO: Vi håper vi ser deg igjen

en: Something more?
nb_NO: Noe mer?

en: What do you need?
nb_NO: Hva kan vi hjelpe deg med?

en: SMS sent successfully.
nb_NO: SMS ble sendt.

en: SMS Verification
nb_NO: SMS Verifisering

en: We have sent an SMS text on your mobile phone.
nb_NO: Vi har sendt en SMS til ditt registrerte nummer

en: Your telephone number is verified
nb_NO: Ditt telefon nummer er vrifisert

en: digit your verification code
nb_NO: skriv inn din verifiserings kode

en: I didn't received the code, please send it again
nb_NO: Jeg har ikke mottat noen kode, vennligst send på nyttt

en: Booking summary
nb_NO: Reservering sammendrag

en: Here are the details of your booking:
nb_NO: Reservering Detaljer:

en: don't forget your reservation at
nb_NO: ikke glem din reservasjon

en: on
nb_NO: på

en: | Booking ID
nb_NO: | Reservasjons ID

en: has booked at
nb_NO: er reservert den

en: BOOKING ID
nb_NO: RESERVASJONS ID

en: Hi, 
    this is you verification code on {salon}: 
    {code} 
    Thank you very much. 
    {salon} 
    {address} 
    {phone} 
    {email}
nb_NO: Hei,
    dette er din verifiseringskode hod  {salon}:
    {code}
    Takk.
    {salon}
    {address}
    {phone}
    {email}

en: Your free version is expired. <a href="http://salon.wordpresschef.it/salon-booking-plugin-pricing/" target="blank">Please upgrade Salon Booking to a PRO version</a>.
nb_NO: Din gratisversjon har gått ut. <a href="http://salon.wordpresschef.it/salon-booking-plugin-pricing/" target="blank">Vennligst oppgrader Salon Booking til PRO versjon</a>

en: You are going to reach the bookings limit for the Salon Booking free version. <a href="http://salon.wordpresschef.it/salon-booking-plugin-pricing/" target="blank">Please upgrade Salon Booking to a PRO version</a>.
nb_NO: Du vi snart nå grensen for gratisversjonen av Salon Booking gratisversjon. <a href="http://salon.wordpresschef.it/salon-booking-plugin-pricing/" target="blank">Vennligst oppgrader til Salon Booking PRO</a>.
