Salon Booking Wordpress Plugin - Free Version - en to fi translation catalogue (518 entries)

en:  hours
fi: tunnit

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
fi: <strong>VIRHE</strong>: Sähköposti on jo rekisteröity, valitse toinen.

en: A very short description of this assistant. It is optional
fi: Todella lyhyt henkilökuvaus (valinnanvarainen)

en: A very short description of this service. It is optional
fi: Lyhyt palvelukuvaus. Valinnainen

en: ASSISTANTS
fi: TYÖNTEKIJÄ

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Action
fi: Toiminto

en: Active
fi: Voimassa

en: Add Assistant
fi: Lisää henkilö

en: Add Booking
fi: Lisää varaus

en: Add Customer
fi: Lisää asiakas

en: Add Discount
fi: Lisää alennus

en: Add New Assistant
fi: Lisää uusi henkilö

en: Add New Booking
fi: Lisää uusi varaus

en: Add New Discount
fi: Lisää uusi alennus

en: Add New Service
fi: Lisää uusi palvelu

en: Add New Service Category
fi: Lisää uusi palvelu kategoria

en: Add Service
fi: Lisää palvelu

en: Add booking
fi: Lisää varaus

en: Add new
fi: Lisää uusi

en: Add new rule
fi: Lisää sääntö

en: Add service
fi: Lisää palvelu

en: Address
fi: Osoite

en: Address can't be empty
fi: Osoite ei voi olla tyhjä

en: Administration notes
fi: Ylläpidon viestit

en: Advanced (evaluates also booking duration)
fi: Kehittynyt (katsoo myös varauksen ajankeston)

en: All
fi: Kaikki

en: All Service Categories
fi: Kaikki palvelu kategoriat

en: All days
fi: Kaikki päivät

en: Always
fi: Aina

en: Amount
fi: Määrä

en: Amount of reservations
fi: Varausten määrä

en: An account will be automatically created
fi: Tili perustetaan automaattisesti

en: Apply
fi: Hyväksy

en: Assistant
fi: Henkilö

en: Assistant Description
fi: Henkilökuvaus

en: Assistant Details
fi: Henkilön tiedot

en: Assistant description
fi: Henkilökuvaus

en: Assistant published.
fi: Työntekijä julkaistu.

en: Assistant restored to revision from %s
fi: Työntekijän tiedot palautettu versiosta %s

en: Assistant saved.
fi: Työntekijä tallennettu.

en: Assistant scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
fi: Henkilö varattu: <strong>%1$s</strong>.

en: Assistant selection
fi: Työntekijän valinta

en: Assistant submitted.
fi: Henkilötiedot lähetetty.

en: Assistant updated.
fi: Työntekijä päivitetty

en: Assistants
fi: Henkilöt

en: Assistants Archive
fi: Työntekijöiden arkisto

en: Assistants view
fi: Työntekijän näkymä

en: Assistants will receive an e-mail when selected for a new booking.
fi: Työntekijä saa sähköpostin kun uusi varaus on tehty

en: Attendant
fi: Palveluntarjoaja

en: Automatic discount
fi: Automaattinen alennus

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Availability:
fi: Saatavuus

en: Available days checked and green.
fi: Saatavilla olevat päivät merkittynä ja vihreinä

en: Back
fi: Takaisin

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Basic (checks only the booking date)
fi: Perus (tarkistaa vain varauspäivän)

en: Book an appointment
fi: Tee varaus

en: Book now
fi: Varaa nyt

en: Booked services
fi: Varauspalvelut

en: Booking
fi: Varaus

en: Booking Actions
fi: Varaustapahtumat

en: Booking Archive
fi: Varausarkisto

en: Booking Canceled
fi: Varaus on peruttu

en: Booking Confirmation
fi: Varausvahvistus

en: Booking Date
fi: Varauspäivä

en: Booking ID
fi: Varaus ID

en: Booking My Account
fi: Varaus tilini

en: Booking Price
fi: Varauksen hinta

en: Booking Rule
fi: Varaus ehto

en: Booking Services
fi: Varauspalvelut

en: Booking URL
fi: Varaus URL

en: Booking amount
fi: Varauksen määrä

en: Booking cancellation
fi: Varauksen peruutus

en: Booking confirmation
fi: Varausvahvistus

en: Booking confirmed
fi: Varaus on vahvistettu

en: Booking date
fi: Varauspäivä

en: Booking details
fi: Varauksen tiedot

en: Booking discount
fi: Varauksen alennus

en: Booking draft updated.
fi: Palvelun luonnos päivitetty

en: Booking history
fi: Varaus historia

en: Booking is not available at the moment, please contact us at
fi: Ajanvaraus ei ole tällä hetkellä saatavana, olkaa hyvä ja ottakaa yhteyttä

en: Booking manual confirmation
fi: Varauksen manuaalinen vahvistaminen

en: Booking notes
fi: Varaustiedot

en: Booking number
fi: Varausnumero

en: Booking page
fi: Varaussivu

en: Booking published.
fi: Varaus julkaistu

en: Booking restored to revision from %s
fi: Varaus palautettu revisiosta %s

en: Booking saved.
fi: Varaus tallennettu.

en: Booking scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
fi: Varaus asetettu:<strong>%1$s</strong>.

en: Booking statistics
fi: Varaus tilastot

en: Booking status
fi: Varauksen tila

en: Booking submitted.
fi: Varaus lähetetty.

en: Booking summary
fi: Varaustiedot

en: Booking updated.
fi: Varaus päivitetty

en: Booking was rated
fi: Varaus arvosteltu

en: Bookings
fi: Varaukset

en: CREATED
fi: LUOTU

en: CUSTOMER EMAIL
fi: ASIAKKAAN SÄHKÖPOSTI

en: CUSTOMER NAME
fi: ASIAKKAAN NIMI

en: CUSTOMER PHONE
fi: ASIAKKAAN PUHELIN

en: Calculate total
fi: Laske summa

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendars
fi: Kalenterit

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel booking
fi: Peruuta varaus

en: Canceled
fi: Peruutettu.

en: Cancellation disabled
fi: Peruuttaminen ei ole mahdollista.

en: Change booking form steps order
fi: Muuta varauksen lomakkeen järjestys

en: Change order
fi: Muuta järjestystä

en: Checkout
fi: Kassa

en: Checkout as a guest
fi: Kirjaudu vieraana

en: Choose among your Calendars
fi: Valitse kalenterisi

en: Choose an assistant for me
fi: Valitse työntekijä minulle

en: Click here to approve
fi: Klikkaa ja hyväksy

en: Close
fi: Sulje

en: Complete
fi: Valmis

en: Confirm your password
fi: Vahvista salasanasi

en: Confirmed
fi: Varmistettu.

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Coupon code
fi: Kupongin koodi

en: Coupon expired
fi: Kuponki on vanhentunut

en: Coupon is not valid
fi: Kuponki ei ole oikea

en: Coupon was applied
fi: Kuponki on hyväksytty

en: Create a new user
fi: Luo uusi käyttäjä

en: Currency
fi: Valuutta

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer ID
fi: Asiakas ID

en: Customer address
fi: Asiakkaan osoite

en: Customer details
fi: Asiakkaan tiedot

en: Customer message:
fi: Asiakkaan viesti:

en: Customer name
fi: Asiakkaan nimi

en: Customer's bookings
fi: Asiakkaan varaukset

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: DATE/TIME
fi: PÄIVÄYS/AIKA

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Format
fi: Kelloajan muoto

en: Date and Time settings
fi: Päivämäärä ja aika asetukset

en: Date and time booked
fi: Varauspäivä ja -aika.

en: Day
fi: Päivä

en: Dear
fi: Arvoisa

en: Decimal separator
fi: Desimaalin erotin

en: Delete
fi: Poista

en: Delete all Google Calendar Events
fi: Poista kaikki Google kalenteritapahtumat

en: Deposit
fi: Talletus

en: Discount
fi: Alennus

en: Discount applied
fi: Alennus hyväksytty

en: Discount details
fi: Alennuksen tiedot

en: Discount usages
fi: Alennusten käyttö

en: Discounted price
fi: Alennettu hinta

en: Discounts
fi: Alennukset

en: Dismiss this notice
fi: Älä näytä tätä enää

en: Display if
fi: Näytä jos

en: Do you really want to cancel?
fi: Oletko varma, että haluat perua?

en: Download
fi: Lataus

en: Duration
fi: Kesto

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: E-mail exists
fi: Sähköpostisi on jo meillä

en: E-mail sent
fi: Sähköposti on lähetetty.

en: ERROR
fi: VIRHE!

en: Earnings
fi: Tulot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Assistant
fi: Muokkaa henkilöä

en: Edit Booking
fi: Muokkaa varausta

en: Edit Discount
fi: Muokkaa alennusta

en: Edit Service
fi: Muokkaa palvelua

en: Edit Service Category
fi: Muokkaa palvelu kategoriaa

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email address (not editable)
fi: Sähköpostiosoite (ei muokattavissa)

en: Enable
fi: Aktivoi

en: Enable assistant email on new bookings
fi: Mahdollista työntekiljän sähköposti uusissa varauksissa

en: Enable assistant selection
fi: Mahdollista työntekijän valinta

en: Enable multiple assistants selection
fi: Mahdollista usean työntekijän valinta

en: Enable offset
fi: Salli siirtymä

en: End at
fi: Loppuen

en: End on
fi: Loppuu

en: Enter booking name
fi: Anna varauksen nimi

en: Enter discount name
fi: Anna alennuksen nimi

en: Enter service name
fi: Anna palvelun nimi

en: Enter the assistant name
fi: Anna työntekijän nimi

en: Error! Something is gone wrong.
fi: Virhe! Jokin meni pieleen.

en: Exclusive service
fi: Yksinomainen palvelu

en: Export
fi: Vie

en: Favourite time
fi: Suosituin aika

en: Favourite week days
fi: Suositun viikonpäivä

en: File not found
fi: Tiedostoa ei löydy

en: Filter
fi: Suodata

en: Finalise
fi: Vahvista varaus

en: First Name
fi: Etunimi

en: First name
fi: Etunimi

en: First name (not editable)
fi: Etunimi (ei muokattavissa)

en: First name can't be empty
fi: Etunimi tarvitaan.

en: First shift
fi: Ensimmäinen vuoro

en: Firstname
fi: Etunimi

en: Forgot password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Friday
fi: perjantai

en: From
fi: Mistä

en: Go to daily view
fi: Vaihda päivänäkymään

en: Google Calendar
fi: Google kalenteri

en: Google Calendar settings are updated
fi: Google kalenterin asetukset on päivitetty.

en: Google Client is not connected!
fi: Google client ei ole yhdistetty.

en: Here are the details of your booking:
fi: Varauksesi tiedot:

en: Hi, 
    this is you verification code on {salon}: 
    {code} 
    Thank you very much. 
    {salon} 
    {address} 
    {phone} 
    {email}
fi: Hi, 
     tässä on vahvistus koodisi {salon}: 
    {code} 
    Kiitoksia oikein paljon. 
    {salon} 
    {address} 
    {phone} 
    {email}

en: Hide
fi: Piilota

en: Holiday Rule
fi: Loma ehto

en: Holidays days
fi: Lomapäivät

en: How many hours before the appointment the cancellation is still allowed
fi: Kuinka monta tuntia ennen varausta on vielä mahdollisuus perua

en: I'll pay later
fi: Maksan myöhemmin

en: If you need to add or manage your staff members.
fi: Jos sinun on lisättävä tai hallinnoitava henkilökuntaa

en: If you need to change your reservation please call <strong>%s</strong> or send an e-mail to <strong>%s</strong>
fi: Jos haluat muuttaa varaustasi soita numeroon <strong>%s</strong> tai lähetä sähköposti osoitteeseen <strong>%s</strong>

en: Import
fi: Tuo

en: Import services
fi: Tuo palvelut

en: Important notes
fi: Tärkeätä

en: Large
fi: Iso

en: Last Month
fi: Edellinen kuukausi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Last Quarter
fi: Edellinen neljännes

en: Last Week
fi: Edellinen viikko

en: Last Year
fi: Edellinen vuosi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last name can't be empty
fi: Sukunimi tarvitaan.

en: Lastname
fi: Sukunimi

en: Leave a feedback
fi: Jätä palaute

en: Leave a message
fi: Jätä viesti

en: Let your customers choose their favourite staff member.
fi: Anna asiakkaidesi valita heidän suosikki henkilönsä

en: Login
fi: Kirjaudu sisään

en: MAKE A NEW RESERVATION
fi: TEE UUSI VARAUS

en: Manage Bookings
fi: Hallinnoi varauksia

en: Manage service categories
fi: Hallinnoi palvelu kategorioita

en: Manage staff
fi: Hallinnoi henkilöstöä

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Message
fi: Viesti

en: Mobile phone
fi: Matkapuhelin

en: Mobile phone can't be empty
fi: Puhelinnumero tarvitaan.

en: Monday
fi: maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Multiple attendants selection is disabled. You must select one attendant for all services.
fi: Usean palveluntarjoajan valitseminen poistettu käytöstä. Valitse yksi palveluntarjoaja kaikille palveluille.

en: New Assistant
fi: Uusi henkilö

en: New Booking
fi: Uusi varaus

en: New Customer
fi: Uusi asiakas

en: New Discount
fi: Uusi alennus

en: New Service
fi: Uusi palvelu

en: New Service Category Name
fi: Uusi palvelu kategoria nimi

en: New booking
fi: Uusi varaus

en: New booking for
fi: Uusi varaus

en: Next
fi: Seuraava

en: Next step
fi: Seuraava

en: No
fi: Ei

en: No assistants available for the selected time/slot - please choose another one
fi: Tämä avustaja ei ole käytettävissä valittuna aikana - olkaa hyvä valitkaa toinen

en: No assistants available for this service at
fi: Palveluun ei ole saatavilla työntekijää

en: No assistants found
fi: Henkilöä ei löytynyt

en: No assistants found in trash
fi: Henkilöitä ei löytynyt roskista.

en: No bookings
fi: Ei varauksia

en: No bookings found
fi: Ei löydettyjä varauksia

en: No bookings found in trash
fi: Roskakorissa ei ole varauksia

en: No customers bookings
fi: Ei asiakasvarauksia

en: No services found
fi: Palveluita ei löytynyt

en: No services found in trash
fi: Palveluita ei löytynyt roskakorista

en: None
fi: Ei mitään

en: Not defined
fi: Ei määritelty

en: Not enough time for this service
fi: Aikaa ei ole riittävästi tähän palveluun

en: Number
fi: Numero

en: Number of reservations
fi: Varausten määrä

en: OK! the date and time slot you selected is available
fi: OK! Valitsemasi päivä ja aika ovat saatavilla

en: Offset between reservations
fi: Siirtymäaika varausten välillä

en: Offset duration
fi: Siirtymän kesto

en: On these specific date period
fi: Tietyn ajanjakson aikana

en: On these specific days of the week
fi: Näinä viikonpäivinä

en: On-line booking available days
fi: Online varaukset ovat saatavilla, päivinä

en: On-line booking is disabled
fi: Online varaukset ovat poissa käytössä

en: Online Booking status
fi: Online varaustilanne

en: Online bookings timing
fi: Online varaus ajoitus

en: Operation completed!
fi: Tehtävä suoritettu!

en: Or
fi: tai

en: Our address
fi: Osoitteemme

en: Out of time
fi: Aika loppui.

en: Page verification failed
fi: Sivun varmentaminen epäonnistui.

en: Paid
fi: Maksettu.

en: Password
fi: Salasana

en: Passwords are different
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Pay later
fi: Maksa myöhemmin.

en: Payment failed, please try again
fi: Maksu epäonnistui, yritä uudelleen

en: Payment for booking #%s has been confirmed
fi: Maksu varaukselle #%s on vahvistettu

en: Paypal account informations
fi: Paypal tilitiedot

en: Pending
fi: Vireillä

en: Pending payment
fi: Maksua tarkastetaan.

en: Pending payment on booking
fi: Maksua tarkastetaan varauksessa

en: Personal message
fi: Henkilökohtainen viesti

en: Personal note
fi: Henkilökohtainen muistutus

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone number wrong or not defined, you need to define a valid phone number
fi: Et antanut puhelinnumeroa tai se on väärin

en: Please provide all requested columns
fi: Ole hyvä, täytä kaikki sarakkeet

en: Please specify an email
fi: Anna sähköpostisi.

en: Please take note of the following booking details.
fi: Huomiokaa seuraavat varauksen yksityiskohdat

en: Please, log-in.
fi: Ole hyvä ja kirjaudu

en: Plivo: Please check your settings
fi: Pilvo: Ole hyvä ja tarkista asetuksesi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Previous
fi: Aikaisempi

en: Price
fi: Hinta

en: Provide the full address of your Salon
fi: Anna liikkeesi koko osoite

en: Publish
fi: Julkaise

en: READ THE FULL REVIEW
fi: LUKEKAA KOKO KUVAUS

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Redirect URI
fi: Uudelleenohjaus URL

en: Refuse
fi: Kieltäydy

en: Remind your booking at
fi: Muistuta varauksesi

en: Remove
fi: Poista

en: Remove rule
fi: Poista sääntö

en: Reports
fi: Raportit

en: Required
fi: Pakollinen

en: Reservation has been modified
fi: Varausta on muokattu

en: Reservations
fi: Varaukset

en: Reservations history
fi: Varaus historia

en: Reservations in the selected time range
fi: Varaukset valitulla aikavälillä

en: Reservations per month
fi: Varauksia kuukaudessa

en: Reservations per week
fi: Varauksia viikossa

en: Reset completed with success
fi: Resetointi suoritettu onnistuneesti.

en: Reset settings
fi: Tyhjennä asetukset

en: Returning customer?
fi: Vanha asiakas?

en: Rule
fi: Sääntö

en: SERVICES
fi: PALVELUT

en: SMS services
fi: Tekstiviestipalvelut

en: STATUS
fi: TILA

en: Salon Assistant
fi: Työntekijä

en: Salon Booking
fi: Varaus

en: Salon Calendar
fi: Salon - Kalenteri

en: Salon Customers
fi: Asiakkaat

en: Salon Service
fi: Liikkeen palvelu

en: Salon Settings
fi: Salon - asetukset

en: Salon Tools
fi: Salon - työkalut

en: Salon address
fi: Liikkeen osoite

en: Salon contact e-mail
fi: Liikkeen yhteyssähköposti

en: Salon customer
fi: Salon henkilökunta

en: Salon staff
fi: Henkilökunta

en: Salon telephone number
fi: Liikkeen puhelinnumero

en: Saturday
fi: lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Search Assistants
fi: Etsi henkilöä

en: Search Bookings
fi: Hae varauksista

en: Search Service Category
fi: Hae palvelu katergoriaa

en: Search Services
fi: Hae palveluista

en: Search customers
fi: Hae asiakkaita

en: Search for existing users
fi: Hae olemassa olevia käyttäjiä

en: Second shift
fi: Toinen vuoro

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Select a day
fi: Valitse päivä

en: Select a page where your users view their bookings.
fi: Valitse sivu, missä asiakkaat näkevät varauksensa

en: Select a page with the booking form.
fi: Valitse varauslomakkeelle sivu

en: Select a service
fi: Valitse palvelu

en: Select an assistant
fi: Valitse työntekijä

en: Select an hour
fi: Valitse tunti

en: Select or search one or more services
fi: Valitse tai etsi yksi tai useampi palvelu

en: Select parent services
fi: Valitkaa pääasiallinen palvelu

en: Select this option to manually confirm each booking.
fi: Valitse tämä valinta vahvistaaksesi jokaisen varauksen manuaalisesti

en: Select your assistant
fi: Valitse henkilö

en: Select your assistants
fi: Valitkaa työntekijänne

en: Send
fi: Lähetetty

en: Service
fi: Palvelu

en: Service Category
fi: Palvelu kategoria

en: Service Description
fi: Palvelu selostus

en: Service description
fi: Palveluselostus

en: Service details
fi: Palvelutiedot

en: Service draft updated.
fi: Palvelun luonnos päivitetty

en: Service published.
fi: Palvelu julkaistu

en: Service restored to revision from %s
fi: Palvelu palautettu versiosta %s

en: Service saved.
fi: Palvelu tallennettu.

en: Service scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
fi: Palvelu asetettu:<strong>%1$s</strong>.

en: Service submitted.
fi: Palvelu lähetetty.

en: Service updated.
fi: Palvelu päivitetty

en: Services
fi: Palvelut

en: Services Archive
fi: Palveluarkisto

en: Services booked
fi: Palveluita varattu

en: Set rating and comment
fi: Lisää arvostelu ja kommentti

en: Set your currency
fi: Aseta valuutta

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings updated successfully!
fi: Asetukset päivitetty onnistuneesti!

en: Skills
fi: Taidot

en: Small
fi: Pieni

en: Something more?
fi: Jotain muuta kenties?

en: Start at
fi: Alkaen

en: Start on
fi: Alkaa

en: Start typing the name or email
fi: Aloita kirjoittamalla nimi tai sähköposti

en: Start week on
fi: Aloita viikko

en: Status
fi: Tila

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Sunday
fi: sunnuntai

en: Support
fi: Tukipalvelut

en: Synchronize Bookings
fi: Synkronoi varaukset

en: TOTAL PRICE
fi: HINTA YHTEENSÄ

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Terms & conditions
fi: Käyttöehdot

en: Test sms sent with success
fi: Testi tekstiviesti lähetetty onnistuneesti.

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Thank you page
fi: Kiitos-sivu

en: The booking has been cancelled
fi: Varaus on peruttu

en: The date is too far, the maximum allowed is:
fi: Valitsemasi päivä on liian kaukana. Max sallittu on:

en: The date is too near, the minimum allowed is:
fi: Antamasi päivämäärä on liian lähellä. Minumi sallittu on:

en: The service for %s is currently full
fi: %s palvelu on tällä hetkellä täynnä.

en: There are no time slots available for this period - Please select a  different hour
fi: Valitsemallesi aikajaksolle ei ole aikoja. Valitse uusi aika.

en: There are no time slots available today - Please select a different day
fi: Tälle päivälle ei ole enää aikoja. Valitse toinen päivä.

en: This Month
fi: Tämä kuukausi

en: This Quarter
fi: Tämä neljännes

en: This Week
fi: Tämä viikko

en: This Year
fi: Tämä vuosi

en: This assistant is full at %s
fi: Tämä työntekijä on täynnä %s

en: This assistant is not available for the selected service
fi: Tämä avustaja ei ole käytettävissä valitussa palvelussa

en: This booking waits for confirmation!
fi: Varaus odottaa vahvistusta

en: This coupon is not valid on %s
fi: Tämä kuponki ei ole voimassa %s

en: This is a
fi: Tämä on

en: This is an e-mail confirmation of your booking at
fi: Tämä on sähköposti vahvistus varauksellenne

en: This is an e-mail notification of a new booking
fi: Tämä on uuden varauksen tiedote

en: This service is exclusive. Please remove other services.
fi: Tämä palvelu on yksinomainen. Olkaa hyvä, postakaa muut palvelut.

en: This service is not available with exclusive service.
fi: Tämä palvelu ei ole saatavilla yksinomaisen palvelun kanssa

en: This service is unavailable
fi: Palvelu ei ole saatavilla.

en: This service is unavailable w/o parent service
fi: Tämä palvelu ei ole saatavilla yksistään

en: This service is unavailable w/o primary service in the same category
fi: Tämä palvelu ei ole saatavilla ilman pääasiallista palvelua samassa kategoriassa

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Thursday
fi: torstai

en: Time
fi: Aika

en: Time Format
fi: Aikamuoto

en: Time in advance
fi: Etukäteen

en: To
fi: Mihin

en: Today
fi: Tänään

en: Tools
fi: Työkalut

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Reservations
fi: Varauksia yhteensä

en: Total amount
fi: Kokonaissumma

en: Tuesday
fi: tiistai

en: Type
fi: Tyyppi

en: Unit per hour
fi: Yksiköitä tunnissa

en: Update Service Category
fi: Päivitä palvelu kategoriaa

en: Update Settings
fi: Päivitä asetukset

en: Update completed with success
fi: Päivitys suoritettu onnistuneesti.

en: User booking cancellation
fi: Käyttäjän varauksen peruutus

en: User name
fi: Käyttäjänimi

en: User not found
fi: Käyttäjää ei löydy.

en: User updated
fi: Käyttäjä päivitetty.

en: View Assistant
fi: Tarkastele henkilöä

en: View Booking
fi: Tarkastele varausta

en: View Discount
fi: Näytä alennus

en: View Service
fi: Katso palvelua

en: We are unavailable at:
fi: Emme ole saatavilla:

en: Wednesday
fi: keskiviikko

en: Week
fi: Viikko

en: Weekly
fi: Viikottainen

en: Welcome back %s!
fi: Tervetuloa takaisin %s!

en: What do you need?
fi: Mitä tarvitset?

en: When do you want to come?
fi: Koska haluat tulla

en: YES
fi: KYLLÄ

en: Year
fi: Vuosi

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yesterday
fi: Eilen

en: You already selected service at
fi: Olet jo valinnut palvelun

en: You can select up to %d items
fi: Voit valita enintään %d kohdetta

en: You cannot modify this taxonomy.
fi: Et voi muokata

en: You don't have access
fi: Sinulla ei ole pääsyä.

en: You don't have permissions
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeutta

en: You must choose at least one service
fi: Sinun tulee valita ainakin yksi palvelu

en: You will receive a confirmation of your booking by email.
fi: Saat pian varausvahvistuksen sähköpostiisi.

en: Your Google calendars
fi: Google kalenterisi

en: Your booking is completed
fi: Varauksenne on valmiina

en: Your booking is pending
fi: Varaustasi tarkistetaan

en: Your booking is pending, please await our confirmation.
fi: Varaustasi käsitellään - odota vahvistustamme.

en: Your payment has not been completed
fi: Maksusi ei ole viimeistelty

en: Your salon name
fi: Liikkeen nimi

en: Your telephone number is verified
fi: Puhelinnumerosi on vahvistettu

en: Your verification code is not valid
fi: Varmistuskoodi on väärä

en: always
fi: Aina

en: available left
fi: vapaita jäljellä

en: belong to the same category
fi: Kuuluu samaan kategoriaan

en: booking request.
fi: Varauspyyntö

en: booking settings are updated
fi: Varausasetukset on päivitetty.

en: bookings
fi: varaukset

en: by Email
fi: Sähköpostitse

en: checking availability
fi: Tarkistetaan saatavuutta

en: checkout settings are updated
fi: kassa tiedot päivitetty

en: day
fi: päivä

en: days
fi: päivää

en: e-mail
fi: Sähköposti

en: e-mail can't be empty
fi: Sähköposti tarvitaan.

en: e-mail is not valid
fi: Sähköpostisi ei ole oikea

en: fill the fields and update settings
fi: Täyttäkää kentät ja päivittäkään asetukset

en: fill this field
fi: täytä tämä kenttä

en: filter by service
fi: Suodata palvelun mukaan

en: fixed
fi: korjattu

en: free
fi: ilmainen

en: from
fi: mistä

en: general settings are updated
fi: Yleisasetukset ovat päivitetty.

en: half hour
fi: Puoli tuntia

en: hour
fi: tunti

en: hours
fi: tunti

en: loading
fi: Lataa

en: log-in with Facebook
fi: Kirjaudu Facebookilla

en: mns
fi: min

en: month
fi: kuukausi

en: months
fi: kuukautta

en: n.a.
fi: ei saatavilla

en: no users found
fi: Käyttäjiä ei löytynyt

en: not avalable yet
fi: ei vielä saatavilla

en: or
fi: tai

en: password can't be empty
fi: Salasana ei voi olla tyhjä

en: payments settings are updated
fi: Laskutustiedot ovat päivitetty.

en: remember to customize your settings
fi: Muista kustomoida asetuksesi.

en: revenue
fi: tulot

en: select a day
fi: Valitse päivä

en: select an hour
fi: Valitse tunti

en: select one or more services
fi: Valitkaa yksi tai useampi palvelu

[ctx: taxonomy general name]
en: Service Categories
fi: Palvelu tyypit

[ctx: taxonomy singular name]
en: Service Category
fi: Palvelu tyyppi

en: test (sms code is sent by mail to the admin)
fi: testi (tekstiviesti koodi lähetetään postitse ylläpitäjälle)

en: to
fi: mihin

en: try again
fi: Yritä uudelleen.

en: username can't be empty
fi: Käyttäjänimi ei voi olla tyhjä

en: week
fi: viikko

en: weeks
fi: viikkoa

en: years
fi: vuotta
