Salon Booking Wordpress Plugin - Free Version - en to cs_CZ translation catalogue (699 entries)

en:  hours
cs_CZ: hodiny

en: %d hours and %d minutes
cs_CZ: %d hodin a %d minut

en: 1 day
cs_CZ: 1 den

en: 1. Rollback your database to the %s version
cs_CZ: 1. Obnovení vaší databáze do %s verze

en: 2. Download Salon Booking %s
cs_CZ: 2. Stáhnout Salon Booking %s

en: 3. Upload Salon Booking %s folder on your server
cs_CZ: 3. Stáhnout Salon Booking %s adresářů na vašem serveru

en: <p>A new <strong>"Salon"</strong> section has been created into the left sidebar<br/>Three new pages has been created: "Booking", "Booking my account" and "Thank you page"<br/>We have also added some "services" and "bookings" for demo purpose. Feel free to delete them<br/>Go to <a href="/wp-admin/admin.php?page=salon-settings"><strong>"Salon > Settings"</strong></a>section to setup your Salon Booking System</p>
cs_CZ: <p>Nová sekce<strong>"Salón"</strong>byla vytvořena v liště vlevo<br/>Byly vytvořeny tři nové stránky: "Booking", "Booking my account" a "Thank you page"<br/>Také jsme pro ukázku přidali nějaké "služby" a "rezervace". Klidně tyto ukázky smažte <br/> jděte do <a href="/wp-admin/admin.php?page=salon-settings"><strong>"Salon > Nastavení"</strong></a>vyberte nastavit Salon Booking System</p>

en: <strong>%s reservations has been canceled</strong> from your customers.
cs_CZ: <strong>%s Rezervací bylo zrušeno </strong> zákazníky.

en: <strong>Congratulation!</strong> Salon Booking is now active.
cs_CZ: <strong>Gratulujeme! </strong>Salon Booking je nyní aktivní.

en: A very short description of this assistant. It is optional
cs_CZ: Krátký popis asistenta. Je volitelný

en: A very short description of this service. It is optional
cs_CZ: Krátký popis služby. Je volitelný.

en: ASSISTANTS
cs_CZ: ASISTENTI

en: Accept
cs_CZ: Příjmout

en: Account ID
cs_CZ: ID účtu

en: Action
cs_CZ: Akce

en: Active
cs_CZ: Aktivní

en: Add Assistant
cs_CZ: Přidat pracovníka

en: Add Booking
cs_CZ: Přidat rezervaci

en: Add Customer
cs_CZ: Přidat zákazníka

en: Add Discount
cs_CZ: Přidat slevu

en: Add New Assistant
cs_CZ: Přidat nového pracovníka

en: Add New Booking
cs_CZ: Přidat novou rezervaci

en: Add New Discount
cs_CZ: Přidat novou slevu

en: Add New Service
cs_CZ: Přidat novou službu

en: Add New Service Category
cs_CZ: Vložit novou kategorii služeb

en: Add Service
cs_CZ: Přidat službu

en: Add booking
cs_CZ: Přidat rezervaci

en: Add new
cs_CZ: Přidat nový

en: Add service
cs_CZ: Přidat službu

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Address can't be empty
cs_CZ: Adresa nemůže zůstat prázdná

en: Administration notes
cs_CZ: Poznámka k administraci

en: Administration rule
cs_CZ: Pravidlo správy

en: Advanced (evaluates also booking duration)
cs_CZ: Pokročilý (vyhodnocuje také trvání rezervace)

en: Ajax steps <span>This allows loading steps via ajax</span>
cs_CZ: Toto povolí načítání kroků přes Ajax

en: All
cs_CZ: Vše

en: All Service Categories
cs_CZ: Všechny kategorie služeb

en: All attendants
cs_CZ: Všechna účast

en: All days
cs_CZ: Všechny dny

en: All statuses
cs_CZ: Všechny statusy

en: All users name
cs_CZ: Všechna uživatelská jména

en: Allow users to pay in advance using PayPal.
cs_CZ: Dejte uživateli možnost zaplatit až na místě.

en: Allow users to pay in advance.
cs_CZ: Povolit uživateli zaplatit předem

en: Always
cs_CZ: Vždy

en: Amount
cs_CZ: Částka

en: An account will be automatically created
cs_CZ: Váš účet bude automaticky vytvořen

en: An assistant for selected services can't perform this service
cs_CZ: Zvolený asistent nemůže provádět vybranou službu

en: Apply
cs_CZ: Použít

en: Apply from
cs_CZ: Uplatni od

en: Assistant
cs_CZ: Pracovník

en: Assistant Description
cs_CZ: Popis asistenta

en: Assistant Details
cs_CZ: Detaily pracovníka

en: Assistant Google Calendar
cs_CZ: Asistentův "Google Calendar"

en: Assistant description
cs_CZ: Popis pracovníka

en: Assistant draft updated.
cs_CZ: Návrh pracovníka aktualizován

en: Assistant published.
cs_CZ: Pracovník publikován

en: Assistant restored to revision from %s
cs_CZ: Pracovník předložen k revizi od %s

en: Assistant saved.
cs_CZ: Pracovník uložen

en: Assistant scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
cs_CZ: Pracovník naplánován pro: <strong>%1$s</strong>.

en: Assistant selection
cs_CZ: Podkategorie vybrána

en: Assistant submitted.
cs_CZ: Pracovník odeslán

en: Assistant updated.
cs_CZ: Pracovník aktualizován

en: Assistants
cs_CZ: Pracovníci

en: Assistants Archive
cs_CZ: Archív pracovníků

en: Assistants view
cs_CZ: Přehled podkategorií

en: Assistants will receive an e-mail when selected for a new booking.
cs_CZ: Pracovník dostane e-mail, když je označena nová objednávka.

en: Attendant
cs_CZ: Obsluha

en: Attendant %s isn't available for %s service
cs_CZ: %súčastníků naní dostupných pro %sservice

en: Attendant %s isn't available for %s service at %s
cs_CZ: Docháza %s není dostupná pro %s služeb v %s

en: Auth Token
cs_CZ: Služby notifikace SMS

en: Automatic discount
cs_CZ: Automatická sleva

en: Availability
cs_CZ: Dostupnost

en: Availability mode
cs_CZ: Mód dostupnosti

en: Availability:
cs_CZ: Dostupnost:

en: Available days checked and green.
cs_CZ: Dostupné dny zkontrolovány a zelené.

en: Avoid spam asking your users to verify their identity with an SMS verification code during the first registration.
cs_CZ: Vyhněte se spamu dotazem na své uživatele ohledně potrvzení jejich identity potvrzovacím SMS kódem během registrace.

en: BOOKING ID
cs_CZ: ID Rezervace

en: Back
cs_CZ: Zpět

en: Background color
cs_CZ: Barva pozadí

en: Basic (checks only the booking date)
cs_CZ: Základní (kontroluje pouze datum rezervace)

en: Book an appointment
cs_CZ: Zamluvit

en: Book now
cs_CZ: Zaknihovat nyní

en: Booked services
cs_CZ: Rezervované služby

en: Booking
cs_CZ: Rezervace

en: Booking Actions
cs_CZ: Akce v rezervacích

en: Booking Archive
cs_CZ: Archiv rezervací

en: Booking Canceled
cs_CZ: Rezervace zamítnuta

en: Booking Confirmation
cs_CZ: Potvrzení rezervace

en: Booking Date
cs_CZ: Datum rezervace

en: Booking ID
cs_CZ: ID rezervace

en: Booking My Account
cs_CZ: Můj rezervační účet

en: Booking Price
cs_CZ: Cena rezervace

en: Booking Review
cs_CZ: Přehled rezervací

en: Booking Rule
cs_CZ: Pravidla pro rezervace

en: Booking Services
cs_CZ: Rezervační služby

en: Booking URL
cs_CZ: URL Rezervace

en: Booking amount
cs_CZ: Částka rezervace

en: Booking cancellation
cs_CZ: Zrušení rezervace

en: Booking confirmation
cs_CZ: Potvrzení objednávky

en: Booking confirmed
cs_CZ: Rezervace potvrzena

en: Booking date
cs_CZ: Datum rezervace

en: Booking details
cs_CZ: Detail rezervace

en: Booking discount
cs_CZ: Sleva rezervace

en: Booking draft updated.
cs_CZ: Návrh rezervace aktualizovány

en: Booking history
cs_CZ: Historie rezervací

en: Booking manual confirmation
cs_CZ: Potvrzení návodu rezervace

en: Booking notes
cs_CZ: Poznámka k rezervaci

en: Booking number
cs_CZ: Číslo rezervace

en: Booking page
cs_CZ: Stránka rezervace

en: Booking published.
cs_CZ: Rezervace publikována

en: Booking restored to revision from %s
cs_CZ: Rezervace obnovena k revizi od %s

en: Booking saved.
cs_CZ: Rezervace uložena

en: Booking scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
cs_CZ: Rezervace naplánovány pro: <strong>%1$s</strong>.

en: Booking statistics
cs_CZ: Statistika rezervací

en: Booking status
cs_CZ: Stav rezervace

en: Booking submitted.
cs_CZ: Rezervace předložena

en: Booking summary
cs_CZ: Souhrn objednávky

en: Booking updated.
cs_CZ: Rezervace aktualizována

en: Booking was rated
cs_CZ: Rezervace byla ohodnocena

en: Bookings
cs_CZ: Rezervace

en: Bookings status legend
cs_CZ: Historie stavu rezervací

en: CREATED
cs_CZ: VYTVOŘENO

en: CUSTOMER EMAIL
cs_CZ: EMAIL ZÁKAZNÍKA

en: CUSTOMER NAME
cs_CZ: JMÉNO ZÁKAZNÍKA

en: CUSTOMER PHONE
cs_CZ: TELEFON ZÁKAZNÍKA

en: Calculate total
cs_CZ: Celková kalkulace

en: Calendar
cs_CZ: Kalendář

en: Calendar is not configured
cs_CZ: Kalendář není nastaven

en: Calendars
cs_CZ: Kalendáře

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Cancel booking
cs_CZ: Zrušit rezervaci

en: Canceled
cs_CZ: Zrušeno

en: Cancellation disabled
cs_CZ: Zrušení je znepšístupněné

en: Cannot create tmp file
cs_CZ: Nelze vytvořit soubor tmp

en: Cannot write to tmp file
cs_CZ: Nelze zapisovat do souboru tmp

en: Change order
cs_CZ: Změnit objednávku

en: Check this option to test PayPal payments using your PayPal Sandbox account.
cs_CZ: Zkuste tuto možnost pro test PayPal plateb používající váš PayPal Sandbox účet.

en: Checkout
cs_CZ: Pokladna

en: Checkout as a guest
cs_CZ: K pokladně jako host

en: Choose among your Calendars
cs_CZ: Vyberte si mezi vašimi kalendáři

en: Choose an assistant for me
cs_CZ: Je mi to jedno

en: Choose the one that best fits your page
cs_CZ: Vyberte jenu, která nejlépe odpovídá vaší stránce

en: Click here to approve
cs_CZ: Kliknete zde pro potvrzení

en: Close
cs_CZ: Uzavřeno

en: Complete
cs_CZ: Dokončit

en: Confirm your password
cs_CZ: Potvrďte Vaše heslo

en: Confirmed
cs_CZ: Potvrzeno

en: Contacts
cs_CZ: Kontakt

en: Copy and paste into a text file the informations of this field and provide them to Salon Booking support.
cs_CZ: Zkopírujte a vložte do textového souboru informace tohoto pole a poskytněte je "Salon Booking podpoře".

en: Copy and paste into this field settings of the plugin to import settings into the current wordpress install.
cs_CZ: Zkopírujte a vložte do tohoto pole nastavení pluginu pro import nastavení do aktuální instalace wordpress.
    

en: Country code
cs_CZ: Kód země

en: Coupon code
cs_CZ: Kód kupónu

en: Coupon expired
cs_CZ: Platnost kupónu vypršela

en: Coupon is not valid
cs_CZ: Neplatný kupón

en: Coupon was applied
cs_CZ: Kupón byl přidán

en: Create a new user
cs_CZ: Vytvořit nového uživatele

en: Currency
cs_CZ: Měna

en: Custom
cs_CZ: Vlastní:

en: Custom colors
cs_CZ: Upravit barvy

en: Customer
cs_CZ: Zákazník

en: Customer ID
cs_CZ: ID Zákazníka

en: Customer Value
cs_CZ: Hodnota zákazníka

en: Customer address
cs_CZ: Adresa zákazníka

en: Customer contacts
cs_CZ: Kontakt na zákazníka

en: Customer details
cs_CZ: Detail o zákazníkovi

en: Customer habit
cs_CZ: Zákaznické zvyky

en: Customer message:
cs_CZ: Zpráva od zákazníka:

en: Customer name
cs_CZ: Jméno zákazníka

en: Customer's bookings
cs_CZ: Zákaznické rezervace

en: Customers
cs_CZ: Zákazníci

en: Customers per session
cs_CZ: Zákazníků za návštěvu

en: DATE/TIME
cs_CZ: DATUM/ČAS

en: Data not found
cs_CZ: Data nebyla nalezena

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Date Format
cs_CZ: Formát data

en: Date and Time settings
cs_CZ: Nastavení datumu a času

en: Date and time booked
cs_CZ: Datum a čas rezervace

en: Day
cs_CZ: Den

en: Dear
cs_CZ: Dobrý den

en: Dear %s,
    these is a summary of what happened on your salon last week:
cs_CZ: Vážený %s,
    zde je sumář toho, co se dělo ve vašem alonu poslední týden

en: Dear Administrator,
cs_CZ: Vážený administrátore

en: Decimal separator
cs_CZ: Desítkový oddělovač

en: Define your time-session average duration
cs_CZ: Definujte průměrnou délku schůzky

en: Delete
cs_CZ: Odstranit

en: Delete all Google Calendar Events
cs_CZ: Smaž všechny události v Google kalendáři

en: Delete unpaid reservations after
cs_CZ: Smazat nezaplacené rezervace po

en: Deposit
cs_CZ: Záloha

en: Direct link
cs_CZ: Přímá linka

en: Discount
cs_CZ: Sleva

en: Discount details
cs_CZ: Podrobnosti slevy

en: Discount draft updated.
cs_CZ: Návrh změny aktualizován

en: Discount published.
cs_CZ: Sleva publikována

en: Discount restored to revision from %s
cs_CZ: Sleva obnovena ke kontrole z %s

en: Discount saved.
cs_CZ: Sleva uložena

en: Discount submitted.
cs_CZ: Sleva odeslána

en: Discount updated.
cs_CZ: Sleva aktualizována

en: Discount usage history
cs_CZ: Historie využití slev

en: Discount usages
cs_CZ: Využití slev

en: Discounted price
cs_CZ: Zlevněná cena

en: Discounts
cs_CZ: Slevy

en: Dismiss this notice
cs_CZ: Zamítnout toto oznámení

en: Display if
cs_CZ: Zobraz pokud

en: Do you have any message for us?
cs_CZ: Máte pro nás nějakou zprávu?

en: Do you really want to cancel?
cs_CZ: Opravdu to chcete zrušit?

en: Download
cs_CZ: Stáhnout

en: Duration
cs_CZ: Doba trvání

en: E-mail exists
cs_CZ: Tento e-mail již existuje

en: E-mail sent
cs_CZ: E-mail odeslán

en: ERROR
cs_CZ: CHYBA

en: Earnings
cs_CZ: Příjem

en: Earnings (%s)
cs_CZ: Příjmy (%s)

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit Assistant
cs_CZ: Upravit pracovníka

en: Edit Booking
cs_CZ: Upravit rezervaci

en: Edit Discount
cs_CZ: Upravit slevu

en: Edit Service
cs_CZ: Upravit službu

en: Edit Service Category
cs_CZ: Upravit kategorii služeb

en: Email Notifications service
cs_CZ: Služby notifikace Emailu

en: Email Subject
cs_CZ: Subjekty Emailu

en: Email Timing
cs_CZ: Časování Emailu

en: Email address (not editable)
cs_CZ: E-mail (nelze editovat)

en: Email services
cs_CZ: Emailové služby

en: Enable
cs_CZ: Povolit

en: Enable "Pay later" option
cs_CZ: Povolit možnost "Zaplatit později"

en: Enable Editors as administrator
cs_CZ: Povolit úpravy jako administrátorovi

en: Enable Facebook login
cs_CZ: zpřístupnit přihlášení přes Facebook

en: Enable PayPal sandbox
cs_CZ: Zpřístupnit PayPal sandbox

en: Enable SMS verification
cs_CZ: Umožnit ověřovaní přes SMS

en: Enable ajax steps
cs_CZ: Povolit korky přes Ajax

en: Enable assistant email on new bookings
cs_CZ: Povolit pracovníkův e-mail na novou objednávku

en: Enable assistant selection
cs_CZ: Povolit výběr pracovníka

en: Enable cancellation
cs_CZ: Zpřístupnit zrušení

en: Enable online payments
cs_CZ: Zpřístupnit online platby

en: End at
cs_CZ: Konec v

en: End on
cs_CZ: Končí do

en: Enter booking name
cs_CZ: Zadejte jméno rezervace

en: Enter discount name
cs_CZ: Vložte jméno slevy

en: Enter service name
cs_CZ: Zadat jméno služby

en: Enter the assistant name
cs_CZ: Zadat jméno pracovníka

en: Enter your PayPal e-mail address
cs_CZ: Zadejte Vaši PayPal e-mailovou adresu

en: Enter your Stripe publishable api key
cs_CZ: Zadejte svůj Pruh zveřejněného api klíče

en: Error! Something is gone wrong.
cs_CZ: Chyba! Něco je špatně

en: Execution Order
cs_CZ: Zadání priority

en: Export reservations into a CSV file
cs_CZ: Exportovat rezervace do souboru CSV

en: Facebook login
cs_CZ: Přihlášení přes Facebook

en: Favourite time
cs_CZ: Oblíbený čas

en: Favourite week days
cs_CZ: Oblíbené dny v týdnu

en: File not found
cs_CZ: Soubor nebyl nalezen

en: Filename not found
cs_CZ: Název souboru nebyl nalezen

en: Filter
cs_CZ: Filtr

en: Finalise
cs_CZ: Zakončit

en: First Name
cs_CZ: Křestní jméno

en: First name
cs_CZ: Jméno

en: First name (not editable)
cs_CZ: Jméno (nelze editovat)

en: First name can't be empty
cs_CZ: Křestní jméno nemůže zůstat prázdné

en: First shift
cs_CZ: První směna

en: Firstname
cs_CZ: Jméno

en: Forgot password?
cs_CZ: Zapomenuté heslo?

en: Friday
cs_CZ: Pátek

en: From
cs_CZ: Od

en: Get authorization
cs_CZ: Získat autorizaci

en: Give users the option to pay once they are at your salon.
cs_CZ: Dejte zákazníkovy možnost zaplatit až ve Vaší provozovně.

en: Go to daily view
cs_CZ: Jdi do denního náhledu

en: Google API Error:
cs_CZ: Google API Chyba:

en: Google Calendar
cs_CZ: kalendář Google

en: Google Calendar settings are updated
cs_CZ: Nastavení Google Calendar jsou zaktualizována

en: Google Client ID
cs_CZ: ID Google klienta

en: Google Client is not connected!
cs_CZ: Klient Google není propojen

en: Here are the details of your booking:
cs_CZ: Zde jsou detaily vaší rezervace:

en: Hi
cs_CZ: Dobrý den

en: Hide
cs_CZ: Skrýt

en: Hide Prices
cs_CZ: Schovat ceny

en: High end (evaluates also service duration and priority)
cs_CZ: High end (vyhodnocuje také trvání služeb a priority)

en: Holiday Rule
cs_CZ: Pravidla pro svátky a prázdniny

en: Holidays days
cs_CZ: Dny volna

en: How many hours before the appointment the cancellation is still allowed
cs_CZ: Kolik hodin před termínem je zrušení dovoleno

en: How many people you can attend during a single time/session?
cs_CZ: Kolik lidí se může zúčastnit schůzky v jednu časovou periodu?

en: How was your expirience with us this time? (required)
cs_CZ: Jak jste byl tentokrát spokojen? (povinné pole)

en: I didn't received the code, please send it again
cs_CZ: Neobdržel jsem potvrzovací e-mail, pošlete jej prosím znovu.

en: I'll pay later
cs_CZ: Zaplatím později

en: If after the install of the %s version of Salon Booking you realize that something goes wrong you can use this tool to restore the %s version. The rollack process consist into three steps:
cs_CZ: Pokud po instalaci %s verze Salon Booking zjistíte, že se něco pokazí, můžete použít tento nástroj k obnovení verze %s. Proces rolování se skládá ze tří kroků:

en: If you don't receive any news from us or you need to change your reservation please call the %s or send an e-mail to %s
cs_CZ: Jestliže jste neobdrželi od nás žádné zprávy nebo potřebujete změnit Vaši rezervaci, prosím zavolejte na telefonní číslo %s nebo pošlete e-mail na adresu %s

en: If you need to change your reservation please call <strong>%s</strong> or send an e-mail to <strong>%s</strong>
cs_CZ: Pokud potřebujete změnit svou rezervaci, prosím volejte: <strong>%s</strong> nebo zašlete e-mail na:<strong>%s</strong>

en: Import assistants
cs_CZ: Importovat podkategorie

en: Import assistants from other platforms using a csv file that respect our csv sample file structure
cs_CZ: Importujte podskupiny z jiných platforem pomocí souboru csv, který respektuje strukturu vzorového souboru csv

en: Import customers
cs_CZ: Importovat zákazníky

en: Import customers from other platforms using a csv file that respect our csv sample file structure
cs_CZ: Importujte zákazníky z jiných platforem pomocí souboru csv, který respektuje strukturu vzorového souboru csv

en: Import data not found
cs_CZ: Data pro import nebyla nalezena

en: Import services
cs_CZ: Importovat služby

en: Import services from other platforms using a csv file that respect our csv sample file structure
cs_CZ: Importujte služby z jiných platforem pomocí souboru csv, který respektuje strukturu vzorového souboru csv

en: Important notes
cs_CZ: Důležité poznámky

en: Important notes,
cs_CZ: Důležité poznámky

en: Just click inside the textarea and copy (Ctrl+C)
cs_CZ: Pouze klikněte do textové oblasti a kopírujte (Ctrl+C)

en: Large
cs_CZ: Velký

en: Last Month
cs_CZ: Minulý měsíc

en: Last Name
cs_CZ: Příjmení

en: Last Quarter
cs_CZ: Minulé čtvrtletí

en: Last Week
cs_CZ: Minulý týden

en: Last Year
cs_CZ: Minulý rok

en: Last name
cs_CZ: Příjmení

en: Last name can't be empty
cs_CZ: Příjmení nemůže zůstat prázdné

en: Lastname
cs_CZ: Příjmení

en: Leave a feedback
cs_CZ: Zanechte zpětnou vazbu

en: Leave a message
cs_CZ: Zanechte vzkaz

en: Leaving this field empty will cause the default site email  <strong>(%s)</strong> to be used
cs_CZ: Nechat toto pole prázné znamená, že bude použit základní  e-mail <strong>(%s)</strong>

en: Leaving this field empty will cause the default site name <strong>(%s)</strong> to be used
cs_CZ: Zanechat toto pole prázdné znamená, že původní název stránek<strong>(%s)</strong> bude použit

en: Let your customers choose their favourite staff member.
cs_CZ: Nechce zákazníka vybrat jeho oblíbeného člena pracovního týmu.

en: Limit of parallels bookings at
cs_CZ: Limit paralelních rezervací v

en: M j, Y @ G:i
cs_CZ: Měs., Rok. @ Hod.:Min.

en: MAKE A NEW RESERVATION
cs_CZ: VYTVOŘIT NOVOU REZERVACI

en: Main color
cs_CZ: Vlastní barva

en: Manage Bookings
cs_CZ: Spravovat Rezervace

en: Manage service categories
cs_CZ: Spravovat kategorie služeb

en: Manage staff
cs_CZ: Správa zaměstnanců

en: Manage your reservations accessing your personal page
cs_CZ: Spravujte své rezervace přístupem přes vaší osobní stránku

en: Medium
cs_CZ: Střední

en: Message
cs_CZ: Zpráva

en: Message on disabled booking
cs_CZ: Zpráva neschválené objednávky

en: Method not found
cs_CZ: Metoda nebyla nalezena

en: Minutes per session
cs_CZ: Minut za návštěvu

en: Mobile phone
cs_CZ: Mobilní Telefon

en: Mobile phone can't be empty
cs_CZ: Mobilní telefon nemůže zůstat prázdný

en: Monday
cs_CZ: Pondělí

en: Month
cs_CZ: Měsíc

en: Multiple attendants selection is disabled. You must select one attendant for all services.
cs_CZ: Výběr více účastníků je zakázán. Musíte vybrat jednu osobu pro všechny služby.
    

en: New Assistant
cs_CZ: Nový pracovník

en: New Booking
cs_CZ: Nová rezervace

en: New Customer
cs_CZ: Nový zákazník

en: New Discount
cs_CZ: Nová sleva

en: New Service
cs_CZ: Nová služba

en: New Service Category Name
cs_CZ: Nový Název kategorie služeb

en: New booking
cs_CZ: Nová rezervace

en: New booking for
cs_CZ: Nová rezervace pro

en: Next
cs_CZ: Další

en: Next step
cs_CZ: Další krok

en: No
cs_CZ: Ne

en: No assistant required
cs_CZ: Subkategorie není požadována

en: No assistants available for this service at
cs_CZ: Pro tuto službu není dostupná podkategorie

en: No assistants found
cs_CZ: Pracovníci nenalezeni

en: No assistants found in trash
cs_CZ: Žádní pracovníci v koši nenalezeni

en: No bookings
cs_CZ: Žádné záznamy

en: No bookings found
cs_CZ: Žádné rezervace nenalezeny

en: No bookings found in trash
cs_CZ: Žádné rezervace v koši nenalezeny

en: No customers bookings
cs_CZ: Žádně rezervace od zákazníků

en: No discounts found
cs_CZ: Slevy nenalezeny

en: No discounts found in trash
cs_CZ: Slevy v koši nenalezeny

en: No one of the attendants isn't available for %s service
cs_CZ: Nikdo z účastníků není dostupný pro %s service

en: No one of the attendants isn't available for selected services
cs_CZ: Žádný účastník není dostupný pro vybranou službu

en: No services found
cs_CZ: Služba nenalezena

en: No services found in trash
cs_CZ: Žádné služby nebyly v koši nalezeny

en: None
cs_CZ: Žádné

en: Not defined
cs_CZ: Není určeno

en: Not enough time for this service
cs_CZ: Pro zvolenou službu je nedostatečný čas

en: Number
cs_CZ: Číslo

en: OK! the date and time slot you selected is available
cs_CZ: Vybraný datum i čas, jsou k dispozici.

en: On-line booking available days
cs_CZ: Dny, kdy jsou objednávky možné

en: On-line booking is disabled
cs_CZ: On-line reservace není přístupná.

en: Online Booking status
cs_CZ: Online status rezervace

en: Online bookings timing
cs_CZ: Online časování rezervací

en: Operation completed!
cs_CZ: Operace komletní!

en: Or
cs_CZ: Nebo

en: Our address
cs_CZ: Naše adresa

en: Out of time
cs_CZ: Mimo povolený čas

en: Page verification failed
cs_CZ: Ověření stránky se nezdařilo

en: Paid
cs_CZ: Zaplaceno

en: Password
cs_CZ: Heslo

en: Passwords are different
cs_CZ: Heslo není správné

en: Pay %s as a deposit with %s
cs_CZ: Zaplať %s jako deposit %s

en: Pay Now
cs_CZ: Zaplatit nyní

en: Pay a deposit
cs_CZ: Zaplatit zálohu

en: Pay later
cs_CZ: Zaplatit později

en: Pay with %s
cs_CZ: Platit s %s

en: Payment failed, please try again
cs_CZ: Platba selhala, prosím zkuste znovu

en: Payment for booking #%s has been confirmed
cs_CZ: Platba za rezervaci #%s byla potvrzena

en: Payment method
cs_CZ: Způsob platby

en: Payment methods
cs_CZ: Metody platby

en: Paypal account informations
cs_CZ: Informace o Paypal účtu

en: Pending
cs_CZ: Nevyřízeno

en: Pending payment
cs_CZ: Čekající platba

en: Pending payment on booking
cs_CZ: Čekající platby pro rezervace

en: Personal message
cs_CZ: osobní vzkaz

en: Personal note
cs_CZ: Osobní poznámka

en: Phone
cs_CZ: Telefon

en: Phone number wrong or not defined, you need to define a valid phone number
cs_CZ: Telefonní číslo není platné, potřebujete zapsat platné telefonní číslo

en: Please confirm or reject this booking from administration
cs_CZ: Prosím potvrďte nebo odeberte rezervaci z administace

en: Please provide all requested columns
cs_CZ: Prosím, poskytněte informace pro všena požadovaná pole

en: Please specify an email
cs_CZ: Prosím upřesněte e-mail

en: Please take note of the following booking details.
cs_CZ: Prosím vezměte na vědomí následující detaily rezervace.

en: Please, log-in.
cs_CZ: Prosím, přihlašte se.

en: Plivo: Please check your settings
cs_CZ: Plivo: Prosím zkontrolujte své nastavení

en: Preview
cs_CZ: Náhled

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Price
cs_CZ: Cena

en: Prices visibility
cs_CZ: Viditelnost cen

en: Publish
cs_CZ: Publikovat

en: READ THE FULL REVIEW
cs_CZ: ČÍST CELÝ ZÁPIS

en: Range ends
cs_CZ: Rozsah končí

en: Range starts
cs_CZ: Rozsah začíná

en: Rate our service (required)
cs_CZ: Ohodnoťte naše služby (povinné pole)

en: Rate us!
cs_CZ: Ohodnoťte nás!

en: Rating
cs_CZ: Hodnocení

en: Re-send email notification to
cs_CZ: Znovu poslat potvrzovací e-mail

en: Re-send payment link
cs_CZ: Poslat znovu odkaz k platbě

en: Redirect URI
cs_CZ: Přesměrovat URI

en: Refuse
cs_CZ: Odmítnout

en: Remind your booking at
cs_CZ: Připomenout vaši rezervaci

en: Remove
cs_CZ: Odstranit

en: Reports
cs_CZ: Reporty

en: Required
cs_CZ: Požadovaný

en: Reservation at [SALON NAME] has been modified
cs_CZ: Rezervace v [SALON NAME] byla změněna

en: Reservation has been modified
cs_CZ: Rezervace byla upravena

en: Reservations
cs_CZ: Rezervace

en: Reservations and revenues
cs_CZ: Rezervace a příjmy

en: Reservations and revenues by assistants
cs_CZ: Rezervace a příjmy podle zaměstnanců

en: Reservations and revenues by services
cs_CZ: Rezervace a příjmy podle služeb

en: Reservations history
cs_CZ: Historie rezervací

en: Reservations in the selected time range
cs_CZ: Rezervace ve vybraném časovém rozsahu

en: Reservations made and value
cs_CZ: Vytvořených rezervací a hodnota

en: Reservations per month
cs_CZ: Rezervací za měsíc

en: Reservations per week
cs_CZ: Rezervací za týden

en: Reset completed with success
cs_CZ: Znovunastavení proběhlo úspěšně

en: Reset settings
cs_CZ: Obnovit nastavení

en: Returning customer?
cs_CZ: Vracející se zákazník?

en: Rollback database
cs_CZ: Obvovení databáze

en: Rollback to %s version
cs_CZ: Návrat do %s verze

en: Rule
cs_CZ: Pravidlo

en: Run the updater
cs_CZ: Spusťte aktualizátor

en: SERVICES
cs_CZ: SLUŽBY

en: SMS Notifications service
cs_CZ: Služby notifikace SMS

en: SMS Test console
cs_CZ: SMS testovací konzole

en: SMS Timing
cs_CZ: Časování SMS

en: SMS Verification
cs_CZ: SMS Potvrzení

en: SMS sent successfully.
cs_CZ: SMS úspěšně odeslána.

en: SMS services
cs_CZ: SMS služby

en: SMS will be sent to your customer and a staff member
cs_CZ: SMS bude odeslána zákazníkům a členům týmu

en: Salon
cs_CZ: Provozovna

en: Salon Assistant
cs_CZ: Salon Pracovník

en: Salon Booking
cs_CZ: Salin rezervace

en: Salon Booking plugin is about to expire buy now a license
cs_CZ: Salon Booking plugin vyprší, zakoupit licenci

en: Salon Booking weekly report
cs_CZ: Salon Booking - týdenní zpráva

en: Salon Calendar
cs_CZ: Kalendář Provozovny

en: Salon Customers
cs_CZ: Zákazníci provozovny

en: Salon Data Update Required
cs_CZ: Požadována aktualizace dat Salonu

en: Salon Discount
cs_CZ: Sleva salonu

en: Salon Reports
cs_CZ: Reporty provozovny

en: Salon Service
cs_CZ: Salon Služba

en: Salon Settings
cs_CZ: Provozovna Nastavení

en: Salon Tools
cs_CZ: Nástroje Salónu

en: Salon address
cs_CZ: Adresa provozovny

en: Salon contact e-mail
cs_CZ: E-mailová adresa provozovny

en: Salon customer
cs_CZ: Zákazník provozovny

en: Salon staff
cs_CZ: Personál provozovny

en: Salon telephone number
cs_CZ: Telefonní číslo provozovny

en: Saturday
cs_CZ: Sobota

en: Search Assistants
cs_CZ: Hledat pracovníka

en: Search Bookings
cs_CZ: Hledat rezervace

en: Search Discounts
cs_CZ: Hledat ve slevách

en: Search Service Category
cs_CZ: Hledat v kategoriích služeb

en: Search Services
cs_CZ: Hledat služby

en: Search customers
cs_CZ: Vyhledávat zákazníky

en: Search for existing users
cs_CZ: Hledat existujícího uživatele

en: Second shift
cs_CZ: Druhá směna

en: Secondary
cs_CZ: Druhotný

en: Select a column
cs_CZ: Vyberte sloupec

en: Select a day
cs_CZ: Vyberte den

en: Select a page where to redirect your users after booking completition.
cs_CZ: Označte stránku na kterou bude zákazník přesměrovám po dokončení objednávky.

en: Select a page where your users view their bookings.
cs_CZ: Vyberte stránku, kde vaši uživatelé uvidí své rezervace.

en: Select a page with the booking form.
cs_CZ: Vyberte stránku s rezervačním formulářem

en: Select a service
cs_CZ: Vyberte službu

en: Select an assistant
cs_CZ: vyberte podkategorii

en: Select an hour
cs_CZ: Vyberte čas

en: Select for each column the corresponding one inside your file.
cs_CZ: Vyberte pro každý sloupec odpovídající sloupec ve vašem souboru.

en: Select or search one or more services
cs_CZ: Vybrat, nebo najít, jednu či více služeb

en: Select parent services
cs_CZ: Vyber rodičovské služby

en: Select this Option if you want to hide all prices from the front end.<br/>Note: Online Payment will be disabled.
cs_CZ: Vyberte tuto možnost, jestliže chcete schovat všechny ceny z viditelné části aplikace.<br/> Upozornění: Platby on-line nebudou přístupněny.

en: Select this if you want this service considered as secondary level service
cs_CZ: Označte, jestliže chcete službu považovat za sekundární.

en: Select this option if you want to automatically cancel unpaid reservations.
cs_CZ: Vyberte tuto možnost, pokud chcete automaticky zrušit nezaplacené rezervace.

en: Select this option if you want your users able to cancel a booking from the front-end.
cs_CZ: Tuto možnost zaškrtněte, pokud chcete, aby uživatelé mohli zrušit rezervaci z webových stránek.

en: Select this option to manually confirm each booking.
cs_CZ: Označte možnost k manuálnímu potvrzení každé objednávky.

en: Select your assistant
cs_CZ: Vyberte si pracovníka

en: Select your assistants
cs_CZ: Vyberte podskupinu

en: Select your favourite booking system mode.
cs_CZ: Vyberte svůj oblíbený mód rezervačního systému

en: Select your service provider
cs_CZ: Vybetre poskytovatele služby

en: Send
cs_CZ: Poslat

en: Send SMS notification on new bookings
cs_CZ: Pošli SMS notifikaci při nevé rezervaci

en: Send your review
cs_CZ: Odeslat formulář

en: Sender's number
cs_CZ: Číslo odesílatele

en: Service
cs_CZ: Služba

en: Service Category
cs_CZ: Kategorie služeb

en: Service Description
cs_CZ: Popis služby

en: Service break
cs_CZ: Přerušení služby

en: Service description
cs_CZ: Popis služby

en: Service details
cs_CZ: Detail služby

en: Service draft updated.
cs_CZ: Návrh služby aktualizován

en: Service published.
cs_CZ: Služba zveřejněna

en: Service restored to revision from %s
cs_CZ: Služba obnovena k revizi od %s

en: Service saved.
cs_CZ: Služba uložena

en: Service scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
cs_CZ: Služba naplánována pro: <strong>%1$s</strong>.

en: Service submitted.
cs_CZ: Služba předložena

en: Service updated.
cs_CZ: Služba aktualizována

en: Services
cs_CZ: Služby

en: Services & Attendants
cs_CZ: Služby & Zaměstnanci

en: Services Archive
cs_CZ: Archiv služeb

en: Services booked
cs_CZ: Služba zarezervována

en: Services booked per single reservation
cs_CZ: Služby rezervované na jedinou rezervaci

en: Set rating and comment
cs_CZ: Zadejte hodnocení a komentář

en: Set the time range to complete the online payment.
cs_CZ: Nastavit časový rozsah do dončení online platby

en: Set these options carefully because it will affect the number of bookings you can accept for the same <strong>time/session</strong>.
cs_CZ: Vybetre tyto možnosti opatrně, protože to bude mít vliv na počet možných rezervací během jedné <strong>časové jednotky</strong>.

en: Set your currency
cs_CZ: Vybetre Vaši měnu

en: Set your currency position
cs_CZ: Vybetre Vaši momentální měnu

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Settings debug
cs_CZ: Nastavení pro případ chyb

en: Settings import
cs_CZ: Importovat nastavení

en: Settings updated successfully!
cs_CZ: Nastavení proběhlo úspěšně!

en: Skills
cs_CZ: Dovednosti

en: Small
cs_CZ: Malý

en: Something more?
cs_CZ: Něco dalšího?

en: Staff member notification number
cs_CZ: Notifikační číslo člena personálu

en: Start at
cs_CZ: Začátek v

en: Start on
cs_CZ: Začíná od

en: Start typing the name or email
cs_CZ: Začněte psát jméno, nebo e-mail

en: Start week on
cs_CZ: Začínat týden od

en: Status
cs_CZ: Stav

en: Subtotal
cs_CZ: Mezisoučet

en: Sunday
cs_CZ: Neděle

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: Synchronize Bookings
cs_CZ: Synchronizuj Rezervace

en: TOTAL PRICE
cs_CZ: CELKOVÁ CENA

en: Telephone
cs_CZ: Telefon

en: Terms & conditions
cs_CZ: Podmínky & ustanovení

en: Test sms sent with success
cs_CZ: Zkušební sms úspěšně odeslána

en: Text color
cs_CZ: Barva textu

en: Thank you for your review. It will help us improving our services.
cs_CZ: Mnokrát děkujeme za vaši zpětnou vazbu. Pomáhá nám, abchom vám mohli nabízet lepší služby.

en: Thank you page
cs_CZ: Děkovná stránka

en: The <strong>most booked assistants</strong> have been:
cs_CZ: <strong>nejrezervovanější podskupiny</strong>byly:

en: The <strong>most booked services</strong> have been:
cs_CZ: <strong> nejrezervovanější služby </strong> byly:

en: The booking has been cancelled
cs_CZ: Zaknihování bylo zrušeno

en: The date is too far, the maximum allowed is:
cs_CZ: Datum je příliš vzdálené, maximální povolené je:

en: The date is too near, the minimum allowed is:
cs_CZ: Datum je příliš blízko, manimální povolené je:

en: The most booked day of the week has been <strong>%s</strong> when you received <strong>%s reservations</strong>.
cs_CZ: Nejrezervovanějším dnem v týdnu byl <strong>%s</strong> kdy jste obdržel <strong>%srezervací</strong>.

en: The payment is failed, please try again.
cs_CZ: Platba selhala, prosím zkuste ji opakovat.

en: The service for %s is currently full
cs_CZ: Služby pro %sjsou momentálně plné

en: There are no time slots available for this period - Please select a  different hour
cs_CZ: Nejsou zde volné termíny v tomto čase - Prosím vyberte jinou hodinu

en: There are no time slots available today - Please select a different day
cs_CZ: Nejsou zde dostupné termíny pro dnešní den - Prosím vyberte jiný den

en: This Month
cs_CZ: Tento měsíc

en: This Quarter
cs_CZ: Toto čtvrtletí

en: This Week
cs_CZ: Tento týden

en: This Year
cs_CZ: Tento rok

en: This assistant is full at %s
cs_CZ: V %s je již obsazeno.

en: This assistant is not available for the selected service
cs_CZ: Zvolený asistent není volný pro vybranou službu

en: This attendant is unavailable
cs_CZ: Tato účast není dostupná

en: This booking waits for confirmation!
cs_CZ: Tato rezervace čeká na schválení!

en: This is an e-mail confirmation of your booking at
cs_CZ: Toto je e-mail potvrzující Vaši rezervaci v

en: This is an e-mail notification of a new booking
cs_CZ: Toto je e-mail potvrzující Vaši novou rezervaci v

en: This is where bookings are stored.
cs_CZ: Zde budou rezervace uloženy

en: This service is unavailable
cs_CZ: Služba není dostupná

en: This service is unavailable w/o parent service
cs_CZ: Tato služba je nedostupná bez "rodičovské služby"

en: This service is unavailable w/o primary service in the same category
cs_CZ: Tato služba je nedostupná bez "primární služby" ve stejné kategorii

en: This week you've got <strong>%s new online customers</strong>.
cs_CZ: Tento týden jste získali  <strong>%snových online zákazníků</strong>.

en: Thousand separator
cs_CZ: Stovkový oddělovač

en: Thumbnail
cs_CZ: Náhled

en: Thursday
cs_CZ: Čtvrtek

en: Time
cs_CZ: Čas

en: Time Format
cs_CZ: Formát času

en: Time in advance
cs_CZ: Čas v předstihu

en: Timing
cs_CZ: Časování

en: To
cs_CZ: Do

en: To confirm your booking click on the button and complete the payment
cs_CZ: Pro potvrzení rezervace klikněte na tlačítko a dokončete platbu

en: Today
cs_CZ: Dnes

en: Tools
cs_CZ: Nástroje

en: Top customers
cs_CZ: Nejlepší zákazníci

en: Total
cs_CZ: Celkem

en: Total Reservations
cs_CZ: Celkový počet rezervací

en: Total amount
cs_CZ: Celková částka

en: Tuesday
cs_CZ: Úterý

en: Type
cs_CZ: Druh

en: Type a message for your customer
cs_CZ: Napište novou zprávu pro vašeho zákazníka

en: Unit per hour
cs_CZ: Jednotek za hodinu

en: Unpaid reservations
cs_CZ: Nezaplacené rezervace

en: Until
cs_CZ: až do

en: Update Service Category
cs_CZ: Aktualizovat kategorii služeb

en: Update Settings
cs_CZ: Aktualizovat nastavení

en: Update completed with success
cs_CZ: Aktualizace proběhla úspěšně

en: Upload your logo
cs_CZ: Nahrát logo

en: Use a number to give this service an order of execution compared to the other services.
cs_CZ: Pomocí čísla dejte této službě prioritní pořadí v porovnání s ostatními službami.

en: Use a transparent png file
cs_CZ: Použij transparentní .png soubor

en: Use this if your column is at least 400px width
cs_CZ: Toto použijte, pokud má sloupec šířku nejméně 400 pixelů

en: Use this if your column is at least 600px width
cs_CZ: Toto použijte, pokud má sloupec šířku nejméně 600 pixelů

en: Use this if your column is at least 900px width
cs_CZ: Toto použijte, pokud má sloupec šířku nejméně 900 pixelů

en: Use this option to restore all the original settings. All your actual settings will be lost. <br />This operation can't be undone.
cs_CZ: Použijte tuto možnost pro obnovu na základní nastavení. Všechny aktuální nastavení budou ztraceny<br /> Tato operace nelze vrátit.

en: User booking cancellation
cs_CZ: Zrušení uživatelovi rezervace

en: User name
cs_CZ: Uživatelské jméno

en: User not found
cs_CZ: Uživatel nenalezen

en: User updated
cs_CZ: Uživatel aktualizován

en: View Assistant
cs_CZ: Zobrazit pracovníka

en: View Booking
cs_CZ: Zobrazit rezervaci

en: View Discount
cs_CZ: Zobrazit slevu

en: View Service
cs_CZ: Zobrazit službu

en: View this booking into administration.
cs_CZ: Zobrazit rezervaci v administraci

en: We are unavailable at:
cs_CZ: Jsme nedostupni v:

en: We have sent an SMS text on your mobile phone.
cs_CZ: Poslali jsme SMS na Váš mobilní telefon.

en: We hope to see you again at
cs_CZ: Doufáme, že se znovu uvidíme a těšíme se na Vaši příští návštěvu

en: We received the payment for your booking.
cs_CZ: Obdrželi jsme platbu za Vaši rezervaci

en: Wednesday
cs_CZ: Středa

en: Week
cs_CZ: Týden

en: Weekly
cs_CZ: Týdně

en: Well done! Your import has been successfully completed.
cs_CZ: Velmi dobře! Import byl úspěšně dokončen

en: What do you need?
cs_CZ: Co potřebujete?

en: When
cs_CZ: Kdy

en: When do you want to come?
cs_CZ: Kdy chcete přijít?

en: YES
cs_CZ: ANO

en: Year
cs_CZ: Rok

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: Yesterday
cs_CZ: Včera

en: You already selected service at
cs_CZ: Již jste vybral službu v

en: You can select up to %d items
cs_CZ: Můžete zvolit níce než %dpředmětů

en: You cannot modify this taxonomy.
cs_CZ: Nemůžete modifikovat tyto taxonomy

en: You don't have access
cs_CZ: Nemáte přístup

en: You don't have permissions
cs_CZ: Nemáte povolení

en: You have entered the wrong data
cs_CZ: Zadali jste špatné datum

en: You must choose at least one service
cs_CZ: Musíte vybrat jednu ze služeb

en: You need to choose which kind of booking algorithm want to use for your salon. Click over "i" icon to get more information about this option.
cs_CZ: Musíte si vybrat, jaký druh rezervačního algoritmu chcete použít pro svůj salon. Klepnutím na ikonu "i" získáte další informace o této možnosti.

en: You need to match your CSV file data with Salon Booking database
cs_CZ: Potřebujete, aby data souboru CSV byla shodná s databází Salon Booking

en: You will receive a confirmation of your booking by email.
cs_CZ: Obdržíte potvrzení vaší objednávky e-mailem.

en: Your Google calendars
cs_CZ: Váš kalendář Google

en: Your PayPal account e-mail
cs_CZ: e-mail pro váš PayPal účet

en: Your booking is completed
cs_CZ: Vaše rezervace je kompletní

en: Your booking is pending
cs_CZ: Vaše rezervace čeká na schválení

en: Your booking is pending, please await our confirmation.
cs_CZ: Vaše rezervace čeká na schválení, počkejte prosím na potvrzení

en: Your free version is expired - upgrade to PRO
cs_CZ: Vaše free verze vypršela - upradujte na PRO

en: Your payment has not been completed
cs_CZ: Vaše platba nebyla dokončena

en: Your reservation at [SALON NAME] has been modified
cs_CZ: Vaše rezervace v [Jméno podniku] byla upravena

en: Your salon name
cs_CZ: Název provozovny

en: Your telephone number is verified
cs_CZ: Vaše telefonní číslo je potvrzeno

en: Your verification code is not valid
cs_CZ: Potvrzovací kód není platný

en: already paid as deposit
cs_CZ: záloha je již zaplacena

en: always
cs_CZ: vždy

en: at
cs_CZ: v

en: available left
cs_CZ: dostupných zbývá

en: belong to the same category
cs_CZ: patří do stejné kategorie

en: booking request.
cs_CZ: Žádost o rezervaci

en: booking settings are updated
cs_CZ: nastavení rezervací bylo aktualizováno

en: bookings
cs_CZ: rezervování

en: by Email
cs_CZ: E-mailem

en: by SMS
cs_CZ: SMSkou

en: checking availability
cs_CZ: kontrola dostupnosti

en: checkout settings are updated
cs_CZ: nastavení checkoutu jsou aktualizována

en: day
cs_CZ: den

en: days
cs_CZ: dny

en: digit a customer name
cs_CZ: Napište "digit" jméno zákazníka

en: digit your verification code
cs_CZ: Vepiště Váš potvrzovací kód

en: don't forget your reservation at
cs_CZ: , nezapomeňte na Vaši rezervaci v

en: download a csv sample file
cs_CZ: stáhnout csv vzorový soubor

en: drag your csv file here to import assistants
cs_CZ: přetáhněte sem soubor csv pro importování podkategorií

en: drag your csv file here to import customers
cs_CZ: Přetáhněte sem váš csv soubor pro importování zákazníků

en: drag your csv file here to import services
cs_CZ: přetáhněte sem soubor csv pro importování služeb

en: e-mail can't be empty
cs_CZ: e-mail nemůže zůstat prázdný

en: e-mail is not valid
cs_CZ: e-mail je neplatný

en: fill this field
cs_CZ: vyplňte toto pole

en: filter by service
cs_CZ: filtrovat dle služby

en: free
cs_CZ: volno

en: from
cs_CZ: od

en: general settings are updated
cs_CZ: Hlavní nastavení bylo aktualizováno

en: half hour
cs_CZ: půl hodiny

en: has submitted a new review on his last visit at
cs_CZ: Odeslal nevou zpětnou vazbu na jeho poslední návštěvu

en: hour
cs_CZ: hodina

en: hours
cs_CZ: hodiny

en: hrs
cs_CZ: hod.

en: is child of selected service
cs_CZ: je dítě, nebo vybraná služba

en: loading
cs_CZ: načítám

en: log-in with Facebook
cs_CZ: Přihlásit se účtem Facebook

en: mns
cs_CZ: min.

en: month
cs_CZ: měsíc

en: months
cs_CZ: měsíce

en: n.a.
cs_CZ: není dostupné

en: no users found
cs_CZ: Uživatelé nenalezeni

en: not avalable yet
cs_CZ: zatím nedostupné

en: on
cs_CZ: na

en: on left side
cs_CZ: na levé straně

en: on right side
cs_CZ: na pravé straně

en: or
cs_CZ: nebo

en: password can't be empty
cs_CZ: heslo nemůže zůstat prázdné

en: payments settings are updated
cs_CZ: nastavení plateb bylo aktualizováno

en: please, drop us some lines to understand if your expirience has been  in line  with your expectrations
cs_CZ: Prosím, popište nám v pár řádcích, jak vaše zkušenost naplnila očekávání se kterými jste přicházel.

en: remember to customize your settings
cs_CZ: Připomenout osobní nastavení

en: remove this image
cs_CZ: Odebrat obrázek

en: revenue
cs_CZ: příjmy

en: select a day
cs_CZ: vyberte den

en: select an hour
cs_CZ: vyberte hodinu

en: select one or more services
cs_CZ: vyber jednu, nebo více služeb

en: style settings are updated
cs_CZ: Nastavení vzhledu bylo aktualizováno

en: test (sms code is sent by mail to the admin)
cs_CZ: test (sms kód byl zaslán e-mailem správci)

en: to
cs_CZ: do

en: try again
cs_CZ: zkusit znova

en: username can't be empty
cs_CZ: Uživatelské jméno nemůže zůstat prázdné

en: week
cs_CZ: týden

en: weeks
cs_CZ: týdny

en: years
cs_CZ: roky

en: your customers
cs_CZ: vaši zákazníci
