Salon Booking Wordpress Plugin - Free Version - en to bn_BD translation catalogue (56 entries)

en: Rating
bn_BD: রেটিং

en: Calendar
bn_BD: পঞ্জিকা

en: Status
bn_BD: স্ট্যাটাস

en: First Name
bn_BD: নামের প্রথম অংশ

en: Last Name
bn_BD: নামের শেষ অংশ

en: E-mail
bn_BD: ই-মেইল

en: Edit
bn_BD: সম্পাদনা

en: Today
bn_BD: আজ

en: Yesterday
bn_BD: গতকাল

en: Last Week
bn_BD: গত সপ্তাহে

en: Custom
bn_BD: বিশেষ

en: Settings
bn_BD: সেটিংস

en: Tools
bn_BD: টুলস

en: Settings updated successfully!
bn_BD: সেটিংস হালনাগাদ সফল হয়েছে।

en: Pending
bn_BD: অপেক্ষমান

en: Password
bn_BD: পাসওয়ার্ড

en: Address
bn_BD: ঠিকানা

en: Sunday
bn_BD: রবিবার

en: Monday
bn_BD: সোমবার

en: Tuesday
bn_BD: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn_BD: বুধবার

en: Thursday
bn_BD: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn_BD: শুক্রবার

en: Saturday
bn_BD: শনিবার

en: Medium
bn_BD: মধ্যম

en: Large
bn_BD: বড়

en: Thumbnail
bn_BD: থাম্বনেইল

en: Email
bn_BD: ইমেইল

en: All
bn_BD: সকল

en: Duration
bn_BD: স্থিতিকাল

en: None
bn_BD: কোনটাই না

en: Publish
bn_BD: প্রকাশ

en: Preview
bn_BD: প্রাকদর্শন

en: Download
bn_BD: ডাউনলোড

en: Day
bn_BD: দিন

en: Month
bn_BD: মাস

en: Year
bn_BD: বছর

en: Previous
bn_BD: পূর্ববর্তী

en: Next
bn_BD: পরবর্তী

en: Export
bn_BD: রপ্তানী

en: or
bn_BD: অথবা

en: Import
bn_BD: আমদানী

en: Date
bn_BD: তারিখ

en: Time
bn_BD: সময়

en: Remove
bn_BD: অপসারণ

en: Send
bn_BD: পাঠান

en: Hide
bn_BD: লুকিয়ে ফেলুন

en: Support
bn_BD: সাহায্য

en: Date Format
bn_BD: তারিখ প্রদর্শন:

en: Time Format
bn_BD: সময় প্রদর্শন

en: Background color
bn_BD: ব্যাকগ্রাউন্ড এর রং

en: Text color
bn_BD: লেখার রং

en: Back
bn_BD: পিছনে

en: Action
bn_BD: পদক্ষেপ

en: Cancel
bn_BD: বাতিল

en: on
bn_BD: off
