Salon Booking Wordpress Plugin - Free Version - en to ar translation catalogue (180 entries)

en: Amount
ar: المبلغ

en: Salon
ar: صالون

en: You don't have access
ar: لاتملك حق الوصول

en: Cancellation disabled
ar: الإلغاء غير مسموح به

en: Out of time
ar: خارج الوقت المسموح

en: The date is too near, the minimum allowed is:
ar: التاريخ قريب جداً، اقل شيء مسموح هو:

en: The date is too far, the maximum allowed is:
ar: التاريخ بعيد جداً، اكثر شيء مسموح هو:

en: We are unavailable at:
ar: نحن غير متوفرون في:

en: There are no time slots available today - Please select a different day
ar: لا يوجد وقت متوفر اليوم - نرجو اختيار يوم آخر

en: There are no time slots available for this period - Please select a  different hour
ar: لا يجد وقت متوفر لهذه الفترة، نرجو اختيار ساعة اخرى

en: Multiple attendants selection is disabled. You must select one attendant for all services.
ar: خاصية الاوقات المختلفة للحضور معطلة، يجب اختيار وقت واحد فقط لكافة الخدمات

en: You can select up to %d items
ar: تسطيع اختيار حتى %d صنف

en: E-mail sent
ar: تم ارسال البريد

en: Please specify an email
ar: نرجو تحديد بريد

en: User not found
ar: المستخدم غير موجود

en: User updated
ar: تم تحديث المستخدم

en: Set rating and comment
ar: ادخل تقييمك وتعليقك

en: You don't have permissions
ar: ليس لديك الصلاحية

en: Rating
ar: التقييم

en: checking availability
ar: يتم فحص الامكانية

en: Do you really want to cancel?
ar: هل انت متأكد من الالغاء؟

en: Salon staff
ar: اخصائيي الصالون

en: Salon customer
ar: عملاء الصالون

en: Plivo: Please check your settings
ar: الرجاء التأكد من الاعدادات

en: Salon Calendar
ar: تقويم الصالون

en: Calendar
ar: تقويم

en: Salon Customers
ar: عملاء الصالون

en: Customers
ar: العملاء

en: Booking ID
ar: رقم الحجز

en: Booking Date
ar: تاريخ الحجز

en: Status
ar: الحالة

en: Attendant
ar: الحضور

en: Booking Price
ar: قيمة الحجز

en: Booking Services
ar: خدمات الحجز

en: Booking Review
ar: مراجعة الحجز

en: Customer ID
ar: رقم العميل

en: First Name
ar: الإسم الأول

en: Last Name
ar: اسم العائلة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Telephone
ar: الهاتف

en: Total Reservations
ar: اجمالي الحجوزات

en: Customer Value
ar: قيمة العميل

en: Edit
ar: تحرير

en: Search customers
ar: بحث في العملاء

en: Salon Reports
ar: تقارير الصالون

en: Reports
ar: تقارير

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: الأمس

en: This Week
ar: هذا الأسبوع

en: Last Week
ar: الأسبوع الماضي

en: This Month
ar: هذا الشهر

en: Last Month
ar: الشهر الماضي

en: This Quarter
ar: هذا الربع السنوي

en: Last Quarter
ar: الربع السنوي الماضي

en: This Year
ar: هذه السنة

en: Last Year
ar: السنة الماضية

en: Custom
ar: مخصص

en: From
ar: من

en: To
ar: إلى

en: Filter
ar: تصفية

en: Reservations and revenues
ar: الحجوزات والايرادات

en: Reservations and revenues by services
ar: الحجوزات والايرادات لكل خدمة

en: Reservations and revenues by assistants
ar: الحجوزات والايردات لكل اخصائي

en: Top customers
ar: افضل العملاء

en: Earnings (%s)
ar: الأرباح (%s)

en: Bookings
ar: الحجوزات

en: Earnings
ar: الأرباح

en: Total
ar: مجموع

en: No customers bookings
ar: لاتوجد حجوزات من العملاء

en: Salon Settings
ar: اعدادات الصالون

en: Settings
ar: الإعدادات

en: remember to customize your settings
ar: لاتنسى تخصيص الاعدادات

en: Reset completed with success
ar: تمت اعادة الضبط بنجاح

en: general settings are updated
ar: تم تحديث الاعدادات العامة

en: Update completed with success
ar: تم اكتمال التحديث بنجاح

en: Test sms sent with success
ar: تم ارسال اختبار الرسائل النصية بنجاح

en: booking settings are updated
ar: تم تحديث اعدادت الحجز بنجاح

en: checkout settings are updated
ar: تم تحديث اعدادت انهاء عملية الحجز بنجاح

en: payments settings are updated
ar: تم تحديث اعدادات الدفع بنجاح

en: try again
ar: حاول مجدداُ

en: Page verification failed
ar: خطأ في التأكد من الصفحة

en: style settings are updated
ar: تم تحديث اعدادات المظهر بنجاح

en: Google Calendar settings are updated
ar: تم تحديث اعدادات تقويم جوجل بنجاح

en: Tools
ar: أدوات

en: Reservations
ar: الحجوزات

en: from
ar: من

en: to
ar: إلى

en: ID
ar: الرقم

en: DATE/TIME
ar: التاريخ/الوقت

en: CREATED
ar: تم انشاؤه

en: CUSTOMER NAME
ar: اسم العميل

en: CUSTOMER EMAIL
ar: بريد العميل

en: CUSTOMER PHONE
ar: هاتف العميل

en: SERVICES
ar: الخدمات

en: ASSISTANTS
ar: الأخصائيون

en: TOTAL PRICE
ar: اجمالي السعر

en: STATUS
ar: الحالة

en: already paid as deposit
ar: تم الدفع مسبقاً كدفعة مقدمة

en: Settings updated successfully!
ar: تم تحديث الاعدادات بنجاح

en: You have entered the wrong data
ar: لقد قمت بإدخال بيانات خاطئة

en: Basic (checks only the booking date)
ar: بسيط ( اختيار تاريخ الحجز فقط )

en: Advanced (evaluates also booking duration)
ar: متقدم (يتم تحديد مدة الحجز ايضاً )

en: High end (evaluates also service duration and priority)
ar: متقدمة جدأ (يتم تحديد مدة الخدمة والأولوية ايضاً )

en: Pending payment
ar: لم يتم الدفع

en: Pending
ar: في الانتظار

en: Paid
ar: تم الدفع

en: Pay later
ar: الدفع لاحقاً

en: Canceled
ar: ملغي

en: Confirmed
ar: مؤكد

en: ERROR
ar: خطأ

en: Password
ar: كلمة المرور:

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم الأخير

en: Address
ar: عنوان

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الإثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Use this if your column is at least 400px width
ar: استخدم هذا اذا كان عرض العمود 400px على الاقل

en: Use this if your column is at least 600px width
ar: استخدم هذا اذا كان عرض العمود 600px على الاقل

en: Use this if your column is at least 900px width
ar: استخدم هذا اذا كان عرض العمود 900px على الاقل

en: Small
ar: صغير

en: Medium
ar: متوسط

en: Large
ar: كبير

en: test (sms code is sent by mail to the admin)
ar: اختبار (تم ارسال رمز الرسالة النصية للمسؤول بواسطة البريد)

en: free
ar: مجاناً

en: hour
ar: ساعة

en: hours
ar: ساعات

en: half hour
ar: نصف ساعة

en: day
ar: يوم

en: days
ar: أيام

en: week
ar: أسبوع

en: weeks
ar: أسابيع

en: month
ar: شهر

en: months
ar: أشهر

en: years
ar: سنوات

en: This assistant is not available for the selected service
ar: الاخصائية غير متوفرة لتقديم الخمدة المختارة

en: Always
ar: دائما

en: Thumbnail
ar: صورة مصغرة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: All
ar: الكل

en: M j, Y @ G:i
ar: j F, Y @ G:i

en: Duration
ar: المدة

en: Price
ar: السعر

en: None
ar: لا شيء

en: Publish
ar: نشر

en: Preview
ar: معاينة

en: Download
ar: التحميل

en: Day
ar: يوم

en: Week
ar: أسبوع

en: Month
ar: شهر

en: Year
ar: عام

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Export
ar: تصدير

en: or
ar: أو

en: Import
ar: إستيراد

en: Dear
ar: عزيزي

en: Date
ar: التاريخ

en: Time
ar: الوقت

en: Remove
ar: حذف

en: Send
ar: أرسل

en: Hide
ar: إخفاء

en: Support
ar: دعم

en: Date Format
ar: صيغة التاريخ

en: Time Format
ar: صيغة الوقت

en: Currency
ar: العملة

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Back
ar: رجوع

en: Complete
ar: تم

en: Subtotal
ar: حاصل الجمع

en: Login
ar: تسجيل الدخول

en: Checkout
ar: الدفع و الخروج

en: Action
ar: الإجراء

en: Cancel
ar: إلغاء

en: on
ar: في
